Haber Detayı
10 Ağustos 2021 - Salı 21:24 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin Tercih Edilmesi İçin 7 Neden
Üniversite tercih döneminde, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi çok sayıda öğrenci tarafından araştırılıyor.İşte Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'ni tercih etmek için 7 neden...
EĞİTİM Haberi
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin Tercih Edilmesi İçin 7 Neden

TÜRKİYE'NİN KALİTE BELGESİ ALAN İLK ÜNİVERSİTESİ

2006 yılında kurulan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 2016 yılında iş akışı yönünden kalite belgesi ile belgelendirilen ilk üniversite olma özelliği taşıyor.Üniversitede Bütünleşik Kalite yönetim sistemi uygulanarak sorunsuz bir yönetim anlayışı hedefleniyor.Ayrıca kendi üniversitelerine kalite yönetim sistemi getirmek isteyen çok sayıda Üniversite, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'ne gelerek bilgi akışı sağlıyor.Ahilik prensiplerinin uygulandığı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ise bu kalite yönetim sistemlerini paylaşmaktan geri durmuyor.

 

 

BARINMA PROBLEMİ YOK

Öğrencilerin üniversite tercihlerini etkileyen en önemli faktörlerden birisi de barınma sorunu.Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin geleneksel ve modern mimariyi buluşturduğu Bağbaşı Kampüsü ve civarında 9 bin kapasiteli yurt imkanı bulunuyor.Ayrıca Bağbşaı TOKİ 1, 2 ve 3. etapları da Bağbaşı kampüsü yakınlarında yer alıyor.Burada da öğrencilerin kiralayabileceği çok sayıda daire bulabilmek mümkün.Ayrıca şehir merkezinde de çok sayıda apart ve yurt imkanı da bulunuyor.

 

 

5 PİLOT ÜNİVERSİTEDEN BİRİSİ

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında ilan edilen 5 pilot üniversiteden birisi konumunda.Böylece üniversitede ortaya konulan teoriler uygulamaya konulabiliyor ve çok sayıda araştırma laboratuvarı bulunuyor.Termal, Sağlık ve Tarım alanında çok sayıda proje üreten Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Kırşehir'de çok sayıda yatırıma öncülük eden kurum konumunda.Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ayrıca öğrencilerinin deneyim kazanması ve tecrübe kazanmaları noktasında   çok sayıda özel ve kamu kuruluşlarıyla da staj işbirliği içerisinde bulunuyor.

 

 

ZİHİN TASARIMI İLE HAYAL EDİLEN DÜZEYDE MEZUN OLMAK

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Anadolu Coğrafyasının zengin bilgi birikimi, manevi atmosferi ve derin felsefik yapısına sürekli olarak vurgu yapıyor ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin bu seviyeye ulaşması için yoğun çaba sarfediyor.Ayrıca Üniversite öğrencilerinin hayal ettiği şekilde öğrenim görmeleri ve bu şekilde mezun olmaları için Zihin Tasarımı ile eğitimde kalite sistemi uygulanıyor.

 

 

11. KALKINMA PLANINA UYUMLU ÜNİVERSİTE

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyeti Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın 2019 ve 2023 yılları arasında uygulamaya koyduğu 11. Kalkınma Planı hedefleriyle uyumlu şekilde bir yönetim anlayışı sergileyerek  5. Stratejik hedefleri de yerine getiren bir üniversite olma hedefi yönünde emin adımlarla ilerliyor.Bu çerçevede Konya Selçuk ve Ankara Üniversiteleri ile de işbirliği gerçekleştiriliyor.

 

 

KIRŞEHİR ; TARİH, KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ

Üniversite öğrencilerinin tercihlerinde ayrıca yaşadıkları şehrin yapısı , olanakları ve öğrenci dostu olması da büyük önem teşkil ediyor.İç Anadolu’nun parlayan yıldızı konumundaki Kırşehir çok sayıda transit geçiş hattının kavşak noktası konumunda ve bu nedenle şehirler arası ulaşım imkanları yönünden oldukça avantajlı.Anadolu Selçuklu döneminin en önemli şehirlerinden olan Kırşehir’de ayrıca çok sayıda tarihi eser de bulunuyor.Dünyanın ilk uzay araştırma merkezi olan Cacabey Medresesi Kırşehir’de bulunuyor.Halk ozanlığı geleneğinin merkezi durumundaki Kırşehir, 2019 yılında UNESCO yaratıcı müzik şehirleri ağına dahil edilen ilk şehir durumunda ve bu çerçevede çok sayıda kültür ve sanat faaliyeti gerçekleştirilerek konserler tertip ediliyor.Bunun yanında Kırşehir Belediyesi, Üniversite öğrencilerilerine indirimin yanı sıra ikametlerini Kırşehir'e almaları durumunda toplu taşıma araçlarında 150 biniş hakkı da tanıyor.

 

 

DOĞA SEVERLER İÇİN BULUNMAZ

Bozkır olarak nitelendirilmesine rağmen gerek son dönemlerdeki ağaçlandırma çalışmaları gerekse baraj ve gölleri ile Kırşehir ayrıca doğa severler için de bulunmaz kaftan.Koruma altında bulunan dünyaca ünlü Seyfe Gölü dünyaca manzarası ve göçmen kuşları ile bir doğa harikası iken Türkiye’nin en büyük baraj göllerinden olan Hirfanlı Barajı, İç Anadolu’nun plajı olarak nitelendiriliyor.Özellikle Savcılı’da bulunan plaj Ankara ve Çevre İllerden gelen çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor.Şehir merkezinde ise öğrencilerin vakit geçirebileceği çok sayıda sosyal aktivite alanı bulunuyor.Kılıçözü Deresi üzerine kurulu Kentpark hergün binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

 

 

Üniversite tercih dönemi nedeniyle çok sayıda öğrenci Kırşehir'i araştırmaya devam ediyor.Bu nedenle çok sayıda kullanıcı da Kırşehir Haber Türk'den bilgi edinmeye çalışıyor.Kırşehir, üniversite öğrencilerinin mutlu ve memnun ayrıldığı nadir şehirlerden birisi olma yönüyle ön plana çıkıyor.Ahi Evran , Hacı Bektaş-ı Veli ve Yunus Emre'nin yaşadığı bu topraklar kucaklayıcı ve misfirperver olması yönüyle öğrenci dostu olarak da tanımlanabilir.Kırşehir'i tercih etmeleri temennisiyle tüm üniversite öğrencilerine hayırlı öğrenim hayatları diliyoruz.

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir, Ahi, Evran, Üniversitesi'nin, Tercih, Edilmesi, İçin, 7, Neden,
Yorumlar
Haber Yazılımı