Haber Detayı
23 Eylül 2021 - Perşembe 18:07 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Camisi İbadete Açıldı
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Bağbaşı yerleşkesi içerisinde bulunan Ahi Üniversitesi Cami'nin yapımı tamamlanarak ibadete açıldı.
KÜLTÜR Haberi
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Camisi İbadete Açıldı

Dört minaresi, üç kapısı bulunan ve aynı anda 5 bin kişinin ibadet edebileceği kapasiteye sahip Ahi Evran Üniversitesi Cami, Selçuklu mimarisi örnek alınarak inşa edildi. Mimari özellikleri ve kapasitesi ile ülkemizin sayılı camileri arasında yer alan caminin yapımı Kırşehirli hayırsever Muzaffer Marşap, Ahi Evran Üniversitesi Cami Yaşatma Derneği ve hayırseverler tarafından tamamlandı.

Caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden  Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya,  Üniversitenin Ahi Evran Üniversitesi Cami ile güzel bir esere kavuşmasına şahitlik ettiklerini söyledi. Karakaya, cami ve üniversitelerin tarih boyunca bütün medeniyetlerde birbirinden ayrılmaz iki önemli müessese olduğunu kaydetti. Üniversitelerin toplumların, milletlerin aklını beslediğini ve önünü açtığını ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, camilerin ise kalplerin önünü açtığını söyleyerek caminin hayırlara vesile olmasını diledi.

 

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: ahi evran üniversitesi camii,kırşehir
Yorumlar
Haber Yazılımı