Haber Detayı
02 Şubat 2017 - Perşembe 14:45 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Gözaltına Alındı
DİĞER Haberi
Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Gözaltına Alındı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesince, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında ByLock kullandığı iddiasıyla açığa alınan Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı gözaltına alındı.

Kırşehir’de dün sabah saatlerinde görülen FETÖ davasında Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fatih Mehmet A., aniden duruşmayı terk etti. Yarım bırakılan duruşmaya ise yedek üye hakim D.B. baktı. Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi tarafından FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan 7 hakim ve savcı arasında Kırşehir Ağır Ceza Başkanı Fatih Mehmet A.'nın olduğu da öğrenildi.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla hakkında soruşturma açılan ve dün HSYK 2. Dairesi tarafından yürütülen soruşturma tamamlanana kadar geçici olarak görevden uzaklaştırılan Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fatih Mehmet A, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

Şüphelinin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

HSYK 2. Dairesi, FETÖ soruşturması kapsamında örgütün şifreli mesajlaşma uygulaması ByLock'u kullandığı iddiasıyla Ankara, Bursa, Safranbolu, Kırşehir, Sungurlu, Konya ve Erzurum'da görev yapan 7 hakim ve savcıyı açığa almıştı.

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir, Ağır, Ceza, Mahkemesi, Başkanı, Gözaltına, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı