Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 04:00 ABONE OL Google News
 
Kırıkkale Valiliğinden Ürküten Koronavirüs Açıklaması , Bitti Derken Bir Anda Artış
Kırıkkale Valiliğinden yapılan açıklama Koronavirüsü ile ilgili tehlikeli gerçeği bir kez de göz önüne serdi.Kırıkkale Valisi Yunus Sezer tarafından yapılan açıklamada dikkat çeken şu ifadeler kullanıldı, '' "Vaka oranının neredeyse sıfırlanmasının sevincini yaşarken maalesef, bu hafta başında bir gün içerisinde vaka sayısında önemli bir artış yaşanmıştır"
SAĞLIK Haberi
Kırıkkale Valiliğinden Ürküten Koronavirüs Açıklaması , Bitti Derken Bir Anda Artış

Vali Sezer, açıklamasında corona virüsü salgınının halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanması hayati öneme haiz olduğunu ifade etti.Aksi hallerde virüsün yayılımının hızlanarak vaka sayısı ile tedavi gereksiniminin artacağının kaçınılmaz olacağı vurgulandı.

Vali Sezer, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

* Ülkemiz genelinde ve ilimizde yapılan mücadelede olumlu sonuçlar alınmaya başlanılmıştır.

* Geride bıraktığımız son iki haftada ilimizde neredeyse hiç yeni vakaya rastlanılmamıştır.

* Süreç boyunca tedavi gören 73 hastamızın tamamı (bu hafta taburcu olacak 2 hastamızla birlikte) taburcu olmuştur.

* Vaka oranının neredeyse sıfırlanmasının sevincini yaşarken maalesef, bu hafta başında bir gün içinde vaka sayısında önemli bir artış yaşanmıştır.

* Tüm uyarılara ve alınan tedbirlere rağmen ne yazık ki risk taşıyan vatandaşlarımızın (son vakada da görüldüğü üzere) şehir merkezinde, ilçesinde ve köyünde akraba ziyaretlerinde bulunduğu, başta yakınları olmak üzere birçok vatandaşımızı tehlikeye attığı görülmüştür.

* Mücadelenin kısa zamanda başarıya ulaşması için konunun hassasiyetini iyi anlayıp, kavramamız ve rehavete kapılmamamız önem arz etmektedir.

* Alınan tedbirlerin göz ardı edilmesi, dikkatsizlik ve uyarılara aldırış edilmemesi, bu zamana kadar yapılan tüm çalışmaları ve çabaları boşa çıkaracaktır.

* Lütfen! Bu salgın döneminde eş, dost ve akraba ziyaretlerini bir müddet erteleyelim.

* Alınan tedbirlere uyalım ki; eş, dost ve akrabalarımızla daha nice bayramları ve güzel günleri sağlıklı bir şekilde birlikte yaşayalım.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Kırıkkale, Valiliğinden, Ürküten, Koronavirüs, Açıklaması, ,, Bitti, Derken, Bir, Anda, Artış,
Yorumlar
Haber Yazılımı