Haber Detayı
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 11:30 ABONE OL Google News
 
Kırıkkale'de Koronavirüs Alarmı
Kırıkkale'de son dönemde artan vakalar kentte alarm verdirdi.81 İle gönderilen yeni tedbirlerle ilgili İl Denetim Uygulaması Modelinde pilot il olarak Kırıkkale seçildi.
GÜNDEM Haberi
Kırıkkale'de Koronavirüs Alarmı

 

İçişleri Bakanlığı'nca koronavirüs tedbirlerine ilişkin yayımlanan ek genelgeyle salgınla mücadelede yeni yöntemlere gidiliyor. Bu kapsamda pilot il seçilen Kırıkkale'de, 'Koronavirüs İl Denetim Uygulaması Modeli' hayata geçirildi. Denetim faaliyetlerinin tek elden eş güdümü ve yönetiminin sağlanması amacıyla Kırıkkale Valiliği bünyesinde 'İl Salgın Denetim Merkezi' oluşturuldu ve 100 kişilik il salgın denetim ekibi kuruldu. Göreve başlayan ekip, sokak sokak gezerek iş yerleri, şehir içi toplu taşıma araçları ve taksilerde denetim yapacak. Denetlenen kişilerin isim, adres ve varsa ihmal bilgilerini kayda alan ekip, bilgileri oluşturulan veri tabanına aktardı.

'GÜVENLİ ALAN' LOGOSU VERİLECEK

'Koronavirüs İl Denetim Uygulaması Modeli' kapsamında ayrıca iş yerleri, şehir içi toplu taşıma araçları ve taksilerde 'güvenli alan' sisteminin kullanımı yaygınlaştırılarak, denetimler vatandaştan gelen geri bildirimlere göre yönlendirilecek. Tedbirlere uyan iş yerlerinin ödüllendirilmesi ve diğer iş yerlerinin de teşvik edilmesi amacıyla yapılan üç denetim sonucunda Sağlık Bakanlığı 'Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi' ile İçişleri Bakanlığı denetim formlarında belirtilen kurallara uyduğu tespit edilen iş yerleri, şehir içi toplu taşıma araçları ve taksilere 'güvenli alan' logosu verilecek.

VAKA SAYILARINDA Ki ARTIŞ KENTTE ALARM VERDİRDİ

Kırıkkale'de son dönemde artan vakalara ilişkin herhangi bir sayı verilmedi ancak sosyal medyada vakalarla ilgili paylaşımlar yapılmaya başlandı.

Son olarak güncellenen koronavirüs haritasında ise vakalarda ki artış haritaya da yansıdı.Risk haritasına bakıldığın da virüsün neredeyse kentin her yerine yayıldığı görülebiliyor.

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: kırıkkale, kırıkkale haber, koronavirüs, covid-19, kırıkkale koronavirüs sayıları
Yorumlar
Haber Yazılımı