Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 19:39 ABONE OL Google News
 
Kayıp Hasan Kırışık Dosyası İle İlgili 4 Tutuklama
Kırşehir'de Belediye eski meclis üyesi Hasan Kırışık'ın 13 yıl önce kaybolması ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuksuz yargılanan 7 sanıktan 4'ü , cinayete yönelik yeni ve kuvvetli delillere ulaşılması nedeniyle tutuklandı.
ASAYİŞ Haberi
Kayıp Hasan Kırışık Dosyası İle İlgili 4 Tutuklama

Kırşehir'de kereste işi yapan eski AK Parti Kırşehir Belediye Meclisi üyesi Hasan Kırışık, 20 Mart 2008'de kayboldu ve bir türlü bulunamadı.Devam eden soruşturma kapsamında dinlenen gizli tanığın ifadesi doğrultusunda R.A, M.K, G.K. ve F.K. ile A.S, Ö.K, K.K. hakkında 2019 yılında Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

 

İl Emniyet Müdürlüğü, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde 7 tutuksuz sanığın "kasten öldürme, evrak yoluyla yağma, şantaj ve suç işlemek için örgüt kurmak" suçlamasıyla yargılandığı dosyada, cinayete yönelik yeni delillerin elde edilmesi için yaklaşık 6 ay önce 21 kişilik özel ekip kurdu.Davada yargılanan 7 tutuksuz sanık başta olmak üzere o dönem Kırışık'ın son konuştuğu kişiler, yakınları, arkadaşları ve iş yaptığı kişileri sorgulayan ekip, 6 ay süren çalışmada, kayıp meclis üyesinin öldürüldüğüne yönelik kuvvetli delillere ulaştı.

 

 

Özel Ekip, Hasan Kırışık'ın kaybolmadan önceki son günlerinde görüştüğü kişilerden olan ve davada tutuksuz yargılanan R.A, M.K, G.K. ve F.K'yi farklı adreslere düzenledikleri operasyonda yakaladı.Sanıklar, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi nöbetçi heyeti kararıyla tutuklanarak, cezaevine gönderildi.Devam eden davanın duruşması 1 Haziran'da görülecek.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kırşehir haber, hasan kırışık
Yorumlar
Haber Yazılımı