Haber Detayı
19 Ağustos 2020 - Çarşamba 20:53 ABONE OL Google News
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Müjdesini Açıkladılar ; Karadenizde Doğalgaz Bulundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Türkiye'de yeni bir dönem başlayacak'' diyerek Cuma günü bir müjde vereceğini söyledi.ABD'nin en önemli yayın organı Bloomberg News söz konusu müjdenin karadenizde bulunan doğalgaz olduğunu açıkladı.
EKONOMİ Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Müjdesini Açıkladılar ; Karadenizde Doğalgaz Bulundu

Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası'nın açılış töreninde, "Cuma günü hayallerimizi süsleyen bir müjdeyi inşallah milletimize vereceğiz" açıklamasının ardından milyonlar verilecek müjdenin ne olacağını merak eder oldu. Bloomberg News'un konu hakkında doğrudan bilgiye sahip iki kaynağa dayandırdığı habere göre, bu müjde Türkiye'nin Karadeniz'de enerji kaynağı bulması.

 

DOĞAL GAZ KEŞFEDİLDİ

 

Konu hakkında doğrudan bilgiye sahip iki kaynak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk halkına Cuma günü açıklayacağı yeni bir dönem açacağını söylediği "müjde" açıklamasının ardından konuştu. Kaynaklara göre,Türkiye Karadeniz'de bir enerji kaynağı keşfetti ve bu kaynak muhtemelen doğal gaz.

 

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklama şöyle:İnşallah Cuma günü tüm milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı tahmin ediyor ve buna inanıyorum. Şu anda bu müjdenin hayalleri rüyası içindeyiz. Cuma günü inşallah bu müjdeyi milletimize vermek suretiyle Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağına şimdiden inanıyorum."

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: doğalgaz, karadeniz, bloomberg news
Yorumlar
Haber Yazılımı