Haber Detayı
17 Haziran 2020 - Çarşamba 21:54 ABONE OL Google News
 
Japon Büyükelçi Kırşehir Kilimine Hayran Kaldı
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu , geçtiğimiz aylarda Kırşehir'e gelerek kendisini ziyaret eden Japonya'nın Türkiye Büyükelçisi Akio Miyajima’ya iade-i ziyarette bulundu.
KÜLTÜR Haberi
Japon Büyükelçi Kırşehir Kilimine Hayran Kaldı

 Ankara’daki Japonya Büyükelçilik makamında gerçekleşen ziyarette, ilimizin kültürel ve turistik değerleri ile yakından ilgilendiğini belirten Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima ve Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir’in kültürel ve turizm açısından gelişimi konusunda görüş alış-verişinde bulundu.  

 

 

CACABEY VE AHİ EVRAN İLE YAKINDA İLGİLENİYOR

 

Ziyaret ile ilgili bilgi veren Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu: ‘’Bugün, Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima'ya iade-i ziyaret gerçekleştirerek, kendisinin de yakından ilgilendiği Cacabey, Ahi Evran gibi ilimizin kültürel değerleri ve jeotermal kaynaklar gibi turistik değerleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, Kırşehir'de kültür ve sağlık turizminin geliştirilmesi konusunda önemli bir görüşme gerçekleştirdik. Ziyaretimize eşlik eden Turk-Japon dostluk ilişkilerinin geliştirilmesi çerçevesinde önemli faaliyet yürüten JICA Derneği Başkanı hemşehrimiz Prof. Dr. Hasan Hüseyin Atar'a da ayrıca teşekkür ediyorum.’’ dedi. 

 

 

 Görüşme sonrasında Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima’ya Kırşehir kilimi hediye etti.  Kırşehir Kilimine hayran kalan Japon Büyükelçi bu değerli hediyeden ötürü Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'ya teşekkür etti.

 
Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kırşehir haber, selahattin ekicioğlu, Akio Miyajima
Yorumlar
Haber Yazılımı