Haber Detayı
02 Kasım 2020 - Pazartesi 18:51 ABONE OL Google News
 
İzmir Depreminden Kırşehir'e Acı Haberler
Merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi olan 6.9 büyüklüğündeki depremde haytını kaybedenler arasında Kırşehirli vatandaşların olduğunu
GÜNDEM Haberi
İzmir Depreminden Kırşehir'e Acı Haberler

İzmir'de 4 gün önce meydana gelen depremde 93 vatandaşımız yaşamını yitirirken enkaz altında arama kurtarma çalışmaları da devam ediyor.Yaşamını yitirenler arasında Kırşehirli vatandaşlar da öğrenildi.Acı haberi sosyal medya hesabından duyuran Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu , '' İzmir depreminde kaybettiğimiz hemşehrilerimiz anne Rabia Uzun ve çocukları Dilcan, Abdülkerim, Fahrettin Hayati Uzun'a ve hayatını kaybeden bütün yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Hâlâ enkaz altında olan canlarımızın bir an evvel enkazdan sağ salim çıkması en büyük umudumuzdur. Dualarımız seninle İzmir!'' ifadelerinde bulundu.

 

 

EKİCİOĞLU'DAN SOYER'E GEÇMİŞ OLSUN DİLEĞİ

İzmir’de meydana gelen depremden sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile istişare içerisinde içinde olduklarını ve yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini belirten  ‘’Bilindiği gibi Cuma günü öğleden sonra İzmir ilimiz Seferihisar açıklarında 6.6 şiddetinde deprem meydana gelmiştir. Deprem, özellikle Bayraklı ilçemizde yıkıma sebep olmuş, yıkılan binalarda ne yazık ki 79 vatandaşımız vefat etmiş, çok sayıda vatandaşımız da yaralanmıştır. Acımız çok büyük, bütün umudumuz hala göçük altında olan vatandaşlarımızın bir an evvel canlı olarak enkaz altından çıkarılmasıdır, umudumuzu asla yitirmiyoruz. Büyük bir özveri ile çalışmalarına devam eden arama-kurtarma ekiplerine, sağlık çalışanlarımıza ve emek veren herkese teşekkür ediyoruz. Depremden hemen sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’i arayarak geçmiş olsun dileklerimizi ileterek İzmir’den gelecek gıda, araç ve gereç başta olmak üzere her türlü talebi karşılamaya hazır olduğumuzu söyledik.’’ dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: izmir, kırşehir
Yorumlar
Haber Yazılımı