Haber Detayı
11 Ekim 2020 - Pazar 13:49 ABONE OL Google News
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , ''Tarikatlerin Devlete Sızdığı Yalan''
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İçişleri Bakanı olarak söylüyorum, herhangi bir inanç grubunun, devletin birtakım noktalarını yönettiği ve sızdığı değerlendirmeleri, başlı başına yeni bir istismar alanıdır ve doğru değildir. Yalandır. Provokasyondur" ifadelerini kullandı
SİYASET Haberi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , ''Tarikatlerin  Devlete Sızdığı Yalan''

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya Twitter hesabından, bazı yayın organlarında yer alan "devlette tarikat, cemaat yapılanması" haberlerine ilişkin paylaşımda bulundu.

Belirli grupların demokrasi ve hukuk sistemi dışında siyaseti, sermayeyi ve devleti etki altına almasının, yönetmesinin ve belli yerlere sızarak güç devşirmeye çalışmasının kabul edilemez olduğunu belirten Soylu, "Kaldı ki, devletimizin hiçbir biriminde böyle bir durum söz konusu değildir. Ancak inanç grupları, son günlerdeki yönlendirmeli tartışmalara değinerek söylüyorum, tarihsel sürecimizin, geleneğimizin ve topraklarımızın bir kabulüdür." ifadelerini kullandı.

 

Soylu'nun açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"İNANÇ TERCİHLERİ DEMOKRATİK HAYATIN DOĞAL SONUCU"

Fakat bireysel istismarlara veya inanç gruplarının istismarlarına nasıl müsaade edilemezse, bu istismarları fırsat bilip medeniyetimizin ve topraklarımızın değerlerine de saldırıya fırsat verilmeyecektir. Ayrıca bireysel olarak insanların inanç tercihlerinin olması, demokratik hayatın da doğal bir sonucudur.


"GELENEĞİMİZİN VE TOPRAKLARIMIZIN BİR KABULÜDÜR"

 

Kaldı ki, devletimizin hiçbir biriminde böyle bir durum söz konusu değildir. Ancak inanç grupları -son günlerdeki yönlendirmeli tartışmalara değinerek söylüyorum-tarihsel sürecimizin geleneğimizin ve topraklarımızın bir kabulüdür.

 

"DEVLETE SIZARAK GÜÇ DEVŞİRMELERİ KABUL EDİLEMEZ"

 

Belirli grupların demokrasi ve hukuk sistemi dışında siyaseti, sermayeyi ve devleti etki altına alması, yönetmesi, belli yerlere sızarak güç devşirmeye çalışması kabul edilemez.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: süleyman soylu, tarikatler
Yorumlar
Haber Yazılımı