Haber Detayı
27 Temmuz 2022 - Çarşamba 10:42 ABONE OL Google News
 
Hobi Olarak Başladığı Dericilik Mesleği Oldu
Kırşehir'de kadın işletmeci Fatmagül Kaya, hobi olarak başladığı dericiliği Kırşehir Zanaatkarlar Çarşısı'nda açtığı iş yeri ile profesyonel olarak sürdürüyor.
YAŞAM Haberi
Hobi Olarak Başladığı Dericilik Mesleği Oldu

Cumhuriyet Tarihinin ilk külliyesi olarak bilinen Ahi Külliyesi'nde bulunan Zanaatkarlar Çarşısı, pekçok meslek dalına ev sahipliği yapıyor.Mesleğini icra edenlerden birisi de Fatmagül Kaya.Zanaatkarlar çarşısında açtığı deri atölyesinde ürettiği ürünleri büyük beğeni toplayan Kaya, Ahi Evran'ın mesleğini modern işlemecilikle tüm Dünyaya tanıtmak istediğini belirtti.

 

 

HOBİ OLARAK BAŞLADI MESLEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ

Uzun süredir hobi olarak dericilikle uğraşan ve kendi markasını yaratan Fatmagül Kaya, '' deri işletmeciliğini atölye açarak ilerlemeye karar verdim. En çok örnek aldığım Ahi Evran-ı Veli'nin meslegini sürdürmek, insanlara öğretmek ve Kırşehir'de tek  deri işlemeciliği üzerine kurduğum atölyede bir çok insana ulaşmak istiyorum. Ahi Evran'ın mesleği olan dericiliği, modern deri işlemeciliği ile tüm dünyaya tanıtmak  istiyorum. Zanaatkarlar çarşısındaki atölyeme herkesi beklerim.

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: fatmagül kaya,dericilik,zanaatkarlar çarşısı
Yorumlar
Haber Yazılımı