Haber Detayı
24 Ekim 2022 - Pazartesi 13:57 ABONE OL Google News
 
Hem Meslek Öğreniyorlar Hem de Kendi İşlerini Kuruyorlar
Kırşehir'de Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen ''Gençler Akıllı Mobilya İle Çalışma Hayatında'' projesi ile 14-25 yaş aralığındaki gençler hem meslek hem de iş yeri sahibi oluyor.
EKONOMİ Haberi
Hem Meslek Öğreniyorlar Hem de Kendi İşlerini Kuruyorlar

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından yapılan paylaşımda SOGEP kapsamında Kırşehir'de verilen destek programı ile ''Gençler Akıllı Mobilya İle Çalışma Hayatında'' isimli proje ile mobilya sektörünün ihtiyacı yönelik mesleki niteliklere sahip bireyler yetiştirildiği ve kendi işini kurabileceklere destek verildiği bildirildi.

 

 

GENÇLER AKILLI MOBİLYA İLE ÇALIŞMA HAYATINDA PROGRAMI 

2019 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmeye hak kazanan proje Kırşehir Mesleki Eğitim Merkezi tarafından ilgili kurum ve kuruluşların ortaklığında yürütülen projedir.

 

 

Kırşehir Mesleki Eğitim Merkezi hem mesleki lise olarak eğitim vermekte hem de çalışanların ve meslek sahibi olmak isteyen 14-65 yaş aralığındaki her bireyin farklı alanlarda mesleki eğitim alabileceği bir kurum olarak çalışmaktadır. Bunun yanında herhangi bir konuda işyeri açabilmek için gerekli olan ustalık, kalfalık, çıraklık belgeleri de söz konusu eğitim merkezi tarafından sağlamaktadır. Proje ile hedeflenen merkezde eğitim görenlerin çoğunluğu oluşturan 14-25 yaş aralığındaki öğrenci ve kursiyerlerin proje kapsamında oluşturulacak atölyelerde mobilya üretimi alanında ihtiyaç duyulan eğitimleri alabilmeleri ve Kırşehir ilinin gelişmekte olan sektörleri arasında yer alan mobilya sektöründe istihdam edilebilecek donanıma sahip olmalarıdır.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir,Gençler Akıllı Mobilya İle Çalışma Hayatında,sogep,ahika
Yorumlar
Haber Yazılımı