Haber Detayı
05 Mart 2021 - Cuma 15:06 ABONE OL Google News
 
Helikopter Kazasında Şehit Olan Ömer Umulu Kırşehirliydi
Askeri Helikopterin kaza ile kırıma uğraması sonucu şehit olan askerlerimizden Ömer Umulu'nun Kırşehirli olduğu , ailesinin Kırıkkale'de ikamet ettiği için burada defnedileceği öğrenildi.
GÜNDEM Haberi
Helikopter Kazasında Şehit Olan Ömer Umulu Kırşehirliydi

Askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan Astsubay Kıdemli Üst Çavuş Ömer Umulu'nun (40) şehadet haberi, memleketi Kırıkkale'deki evine ulaştı. Acı haberi alan ailesi gözyaşlarına boğuldu. Şehit evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asılırken, taziyeye gelen yakınları şehit evi önünde bekledi. Evli ve 3 çocuk babası Şehit Astsubay Kıdemli Üst Çavuş Umulu'nun cenazesi,Kırıkkale'de toprağa verilecek.

 

 

ASLEN KIRŞEHİRLİYDİ

Şehit Kıdemli Üst Çavuş Ömer Umulu'nun aslen Kırşehirli olduğu öğrenildi.Umulu ailesinin Kaman'a bağlı Değirmenözü Köyünden olduğu ve yıllar önce Kırıkkale'ye göç ettiği belirlendi.Ailenin Kırıkkale'de ikamet etmesinden dolayı şehidimizin defin işlemleri de burada yapılacak.

 

 

TÖRENLE UĞURLANDILAR

 

Askerlerimizin naaşları Elazığ'da bulunan 8. Kolordo Komutanlığı'na getirildi. 11 askerin naaşı Elazığ Havalimanı'ndan törenle Ankara'ya uğurlanırken, memleketlerine gönderilmeden önce bir arada oldukları son tören olan veda töreninde 11 şehidimiz için sırasıyla saygı duruşu, özgeçmişlerin okunması ve Kur'an tilaveti ile dua okunması programı gerçekleşti. Şehitlerimizin tek tek özgeçmişleri okunarak anmaları gerçekleştirildi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir , kırşehir haber, ömer umulu
Yorumlar
Haber Yazılımı