Haber Detayı
17 Haziran 2022 - Cuma 14:27 ABONE OL Google News
 
Hekimleri Greve Gitti Vatandaştan Şikayet Yağdı
Kırşehir 15 Haziran'da doktorlar ve aile hekimlikleri greve gitti.Grev nedeniyle birçok vatandaştan şikayet yağdı.
SAĞLIK Haberi
Hekimleri Greve Gitti Vatandaştan Şikayet Yağdı

15 Haziran tarihinde Hekim Birliği Sendikası tarafından greve gidildi.Greve Kırşehir'deki hekimler de büyük katılım sağladı.Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Kulak Burun Boğaz, Göğüs, Dahiliye, Ortopedi ve Kardiyoloji poliklinikleri greve katıldı ve polikliniker kapandı.Hastane dışında birçok aile hekimliği de greve katıldı ancak çok sayıda vatandaş da mağdur oldu.

 

GREV AÇIKLAMASI

Hekim Birliği Sendikasından yapılan açıklamada, ''hekimlik, tarihinin hiçbir döneminde olmadığı kadar itibar ve değer kaybetmiştir. Geldiğimiz son noktada ise, hekimlerin haklarının ödenmediği yetmezmiş gibi; geçici görev, mobbing, şiddet, ceza puanları, kesinti, fazla çalışma gibi baskılarla fazlasıyla karşı karşıyayız'' ifadelerine yer verilerek talep edilen şartlar tek tek sıralandı.

 

GAZETEMİZE ŞİKAYET YAĞDI

Muayene ve tedavi olmak için hastanenin yolunu tutan vatandaşlar ise polikliniklerin kapalı olması nedeniyle yaşadıkları mağduriyetlerle ilgili gazetemize şikayet yağdırdılar.İşte o şikayetlerden bazıları :

 

- Hastaneler randevu veriyor, hastaneye gidince grevdeler,hasta bakmıyorlar, böyle rezalet bir hastane olamaz,insanlar,çocuklar köyden geliyorlar, 2 dolmuş değiştirip gelenler var, insanları, çocukları bu şekil mağdur etmeye ne hakları var? Lütfen yetkililer gerekeni yapsınlar...

 

- 60 kilometre yol tepip hastaneye geldik.Baktık doktor yok başka doktor da yok.120 kilometre yol gittik geldik ama muayenede olamadık.Gidiş geliş masrafları zaten aldı başını gitti.Doğru düzgün randevu da alamıyoruz.Yayınlayın yetkililer duysun sesimizi.

 

- Bu Kırşehir Hastanesi'ndeki rezilliği yayınlayın.Doktorlar grev yapıyormuş tamam da bize ne ? Bizim suçumuz ne ? Doktorlar maaş alamıyormuş.Kim doğru düzgün maaş alabiliyor ki? Biz ekmek bulamıyoruz onlar da idare etsin.Devletin durumu da ortada.

 

- Acil ilaç yazdırmamız gerekiyor doktor bulamadık.Aile hekimliği de kapalıydı.Doktorlar grevdelermiş, yardımcı olabilecek başka birisi var mı bildiğiniz ?

 

- Hekimler greve gitmiş ama poliklinite en azından bir tane doktor bırakın biz kime muayene olacağız.Yazıktır günahtır bu millete ! 

 

- Göğüs, kbb, üroloji, dahiliye,  Ortopedi kardiyoloji poliklinikleri kapalı

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: Hekimleri, Greve, Gitti, Vatandaştan, Şikayet, Yağdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı