Haber Detayı
02 Aralık 2021 - Perşembe 00:51 ABONE OL Google News
 
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan İstifa Etti
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan istifa etti. Yerine yardımcısı Nureddin Nebati getirildi
GÜNDEM Haberi
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan İstifa Etti

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan atama kararına göre, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan görevden affını istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu talebi kabul etti ve yerine Elvan'ın yardımcısı Nurettin Nebati'yi atadı.

Ankara kulislerinde bir süredir Lütfi Elvan'ın uygulanan faiz politikasından rahatsız olduğu konuşuluyordu.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I ALKIŞLAMAMIŞTI

Merkez Bankası'nın Eylül ayında başlattığı faiz indirimi sonrasında Türk Lirası Yabancı para birimleri karşısında büyük değer kayıpları yaşamış dolar ve Euro kuru rekor kırmıştı.Grup toplntısında konuşma yapan ve ''faiz indirimine'' karşı olanlarla birlikte yürümeyeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması sırasında diğer bakan ve milletvekillerinin aksine Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan'ın alkış tutmadığı görüntülenmişti.

 

NURETTİN NEBATİ KİMDİR?

Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964’te Şanlıurfa Viranşehir’de doğdu. Babasının adı Süleyman, annesinin adı Emine’dir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora ünvanını aldı

Tekstil işiyle uğraştı. Akaryakıt istasyonu işletmeciliği yaptı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. Halen MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Tügva,Önder,Utesav Üyeliği devam etmektedir. AKP 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi.

MYK Üyesi olarak 2014-2015 yılları AKP Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa Milletvekili seçildi. Orta düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Hazine, ve, Maliye, Bakanı, Lütfi, Elvan, İstifa, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı