Haber Detayı
22 Aralık 2018 - Cumartesi 17:26 ABONE OL Google News
 
Hastanede Şiddet
- Haberi
Hastanede Şiddet

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hasta yakınları sağlık çalışanlarına şiddet uyguladı.

Edinilen bilgiye göre Koroner Yoğun bakımda yatmakta olan hastalarını ziyaret etmek isteyen 5 kişilik grubun yoğun bakım ünitesine girmesine izin verilmedi.Yoğun bakıma girmelerine izin vermeyen sağlık görevlileri Besim Ç. ve Hayriye L.'yi darpeden grup daha sonra olay yerinden kaçtı.Darp edilen sağlık görevlileri 2 gün iş göremez raporu aldılar.Savcılık olay ile ilgili soruşturma başlatırken , darp olayına ilişkin güvenlik kameraları görüntülerine de el konuldu.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

Kurumumuz bünyesinde hizmet veren Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemiz Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi saatinde zorla içeri girmek isteyen hasta yakınları tarafından 2 sağlık personelimiz darp edilmiştir.
Bu olay bizleri derinden üzmüştür. Bilindiği gibi sağlık çalışanlarımız, ailelerinden fedakarlık yaparak büyük bir özveri ile 24 saat gözünü kırpmadan nöbet tutmakta ve can kurtarmaktadır. 
Şiddete maruz kalan sağlık personellerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, İnsanlığa sağlık hizmeti vermekten başka bir amacı olmayan çalışanlarımıza yönelik saldırıyı Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü olarak şiddetle kınıyoruz.” 

Uzm. Dr. Suat TÜRKOĞLU

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Hastanede, Şiddet,
Yorumlar
Haber Yazılımı