Haber Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 16:46 ABONE OL Google News
 
Halim Çakır'ı Yıkan Ölüm
Kırşehir eski Belediyesi Başkanı, Belediye Başkanları Birliği Genel Sekreteri Halim Çakır'ın ağabeyi, Bahattin Çakır hayatını kaybetti.
YAŞAM Haberi
Halim Çakır'ı Yıkan Ölüm

Dün sabah saatlerinde kızları ve damadıyla yaptıkları kahvaltı sonrası fenalaşan 82 yaşındaki Bahattin Çakır, eve gelen sağlık ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen geçirdiği kalp krizi sebebiyle evinde vefat etti.

Merhum Bahattin Çakır için Mermerler Camisinde cenaze töreni düzenlendi.Cenazeye ; Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, Kırşehir il Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 

AĞABEYDEN ÖTE BABA YARISIYDI

 

 Kırşehir Mermerler Camiinde; eski Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır'ın kıldırdığı Cenaze namazı sonrası kısa bir konuşma yapan Halim Çakır; "Merhum ağabeyim 12 yıl önce eşini, geçen yılda kızını kaybetmişti. Benim için bir ağabeyden öte baba yarısıydı. Tahsil hayatına başlamama vesile olmuştu. Kendisiyle bir kaç gün önce telefonda konuşmuştuk, önümüzdeki hafta Kırşehir'e geleceğimi söylemiştim, kısmet değilmiş. Üstad Necip Fazıl'ın yazdığı gibi; Ölüm guzel şey budur perde ardından haber, Hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber. Hepimiz için tek gerçek ölüm" dedi.  Merhum Bahattin Çakır'ın cenazesi Kızıldağ Yeniyapan köyünde defnedildi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: halim çakır, bahattin çakır
Yorumlar
Haber Yazılımı