Haber Detayı
27 Haziran 2016 - Pazartesi 10:48 ABONE OL Google News
 
Haftanın Röportajı : Şerefoğlu Tarım Makinaları
DİĞER Haberi
Haftanın Röportajı : Şerefoğlu Tarım Makinaları

 

 

Hani Anadolu da yaygın bir söz var: “Almadığıma değil; görmediğime yanarım!” denir. İşte Mucur da görülmesi, incelenilmesi ve objektif değerlendirilmesinin yapılması halinde; tüm karamsarlıklar bir yana atılıp gerçek kabul edilecektir. 12800 Türkmen nüfuslu bu ilçemiz Ticaret ve Sanayi alanında Kırşehir ilinin vergi rekortmenlerinin ikâmetgâhı ve önemli bir atılım merkezidir. Mucur Sanayi Çarşısındaki mütevazi bir atelyede buldum kendimi. Kapısında ŞEREFOĞLU TARIM MAKİNALARI yazıyordu. Selâm verdim,  girdim içeriye. Kaynak ışıltısı, yoğun boya kokusu genzimizi gıcıklatıyordu. Akabinde Mucur-Kayseri Karayolu üstündeki fabrikayı da gezip, görme ve fotoğraflarla belgeleme fırsatını yakaladım.  İsteyerek, onur duyarak yaptım röportajımı. *Kimdir Cem Demir? Kısaca tanıyalım?

1978 yılında Mucur’da doğdum. İlk ve Orta öğrenimimi Mucur’da tamamladıktan sonra Kırşehir Endüstri Meslek Lisesinde Elektrik Teknisyeni olarak mezun oldum. 2002 yılında vatani görevimi tamamladıktan sonra ticaret hayatına başladım. Babam Durmuş Demir ve kardeşim Cenk Demir ile birlikte ŞEREFOĞLU TARIM MAKİNALARI ‘nı birlikte yönetmekteyiz. Sektörümüzün hızlı bir şekilde büyümesine ayak uydurmak için 2006 yılında Kayseri asfaltında bulunan Fabrikamızı tamamlayıp burada da üretime başladık. Ayrıca Mucur Sanayi sitesinde üretim yapmakta ve Tarım Market olarak da hizmet vermekteyiz. *Şerefoğlu Tarım Makinaları firmasını tanıtır mısınız? 1965 yılında babamız Durmuş Demir tarafından kurulan firmamız şu an Cem ve Cenk Demir tarafından yönetilmektedir. Dedemiz Şeref ve oğlu Durmuş Demir’e atfen ŞEREFOĞLU TARIM MAKİNALARI ismiyle hizmet vermekteyiz. Biz Tarım Makine sektöründe üç ürün ve kendi içindeki sınıflandırmayla 25 modelle üretim yapmaktayız. Bunlar Traktör Römorku, Kultüvatör, Diskaro ve bu ürünlerin değişik modelleridir. *Yeni ürün ve ekipmanları hizmete sunarken, burada eski model ürünlerinizi de görüyoruz?

 

Bu ürünleri üretirken, Tarım Market bölümümüzde tarım için ihtiyaç olan bütün ekipmanların satışını yapıyor, ikinci el tarım makina takası ve tamir bakım servis hizmetlerini de sunuyoruz. *Kurumsal vizyonunuz ve misyonunuz olmalı…. Ne dersiniz bu hususta? Şerefoğlu Tarım Makinaları olarak 2014 yılı itibariyle marka haline getirdiğimiz firmamızın tanıtımı ve tüm Türkiye pazarına açılma kararımızla birlikte, bölgesel fuarlar ve güçlü bir reklâm atağı yaptık. Kırşehir-Kayseri-Aksaray ve Kırıkkale Ulusal fuarlarından sonra; Uluslararası Konya Tarım Fuarında da hem firmamızı ve ürünlerimizi daha da önemlisi İlimizin ve ilçemizin tanıtımı gibi bir misyonu da üstlendik. Bu işleri yaparken sosyal sorumluluk adına özellikle Endüstri Meslek Lisesiyle sürekli irtibat halinde olup stajyer öğrencileri de bünyemize katarak iş hayatına gençlerimizi dahil etmek; okullarımızda düzenlenen seminerlere katılarak çalışmayla nerelere gelebilecekleri noktasında örnek olup, yol göstermek de ayrıca gurur kaynaklarımızdandır. Bir diğer nokta çalıştığımız işçilerle istihdama verdiğimiz katkı, verdiğimiz vergilerle de devletimize olan katkımız başlıca bir gururdur bizim için.

*Satışlarınızdan da söz edersek; kurumsal bazda diyecekleriniz olmalı diye düşünüyorum? Ürettiğimiz ürünleri pazarlama noktasında bayii ağımızı güçlendirip, satış ve satış sonrası servis hizmetleriyle tam memnuniyet en hassas olduğumuz noktalardan biridir. Bunun yanında yaptığımız anlaşmalarla TC: Ziraat Bankası aracılığıyla ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıyla 5 yıla kadar vadeli satışlarımız da mevcuttur. *Soramadıklarım, unuttuklarım olabilir. Eklemek istediğiniz son mesajınızı almak istiyorum?   Kuşak olarak biz devraldığımız bayrağın en yerlerde olması için mücadelemizi sonuna kadar başarılı bir şekilde sürdüreceğiz. Bizler gibi ticaret anlamındaki bu mücadelemizde yanımızda olup destek veren tüm müşteri dost ve arkadaşlarımıza teşekkür eder; firmamızı ziyaret ederek halkımıza kendimizi ifade etmemiz için fırsat veren çok saygıdeğer büyüğümüz (Emmi) Duran Erdoğan beye ve Anadolu Gazetesine şahsınızda teşekkür eder, saygılarımı sunarım.   Duran ERDOĞAN    Kırşehir Anekdotları Yazarı E.posta: [email protected] (Web) http://www.duranerdogan.com  
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Haftanın, Röportajı, :, Şerefoğlu, Tarım, Makinaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı