Haber Detayı
10 Eylül 2021 - Cuma 21:47 ABONE OL Google News
 
Gözleri Var Göremezler, Kulakları Var İşitemezler
SİYASET Haberi
Gözleri Var Göremezler, Kulakları Var İşitemezler

2021 yılının UNESCO tarafından Hacı Bektaş-ı Veli yılı ilan edilmesi münasebetiyle Cumhurbaşkanlığı tarafından Hacıbektaş İlçesi’nin kültür ve turizmine katkıda bulunması açısından aydınlatma ve üst yapı çalışmaları için 5 Milyon TL’lik bir ödenek ayrıldı.Bu iş için yetkili kılınan Nevşehir İl Özel İdaresi ise söz konusu ödeneğin sadece 2 milyon TL’lik kısmını Hacıbektaş’a gönderdi.

 

Söz konusu karara ilişkin il genel meclisi toplantısı görüntüleri de yayınlandı.Görüntülerde İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç ödeneğin yüzde 40’lık kısmının gönderilmesi için oylama yaptığı sırada başka bir meclis üyesi yüzde 30 gönderelim teklifinde bulundu.Bunun üzerine Gürbüz Dinç ise , ‘’ Yok, İçişleri Bakanımızın sözü yerde kalmasın.Yani bize yakışan neyse biz onu yapalım inşallah.Şimdi arkadaşlar ülke bizim ülkemiz.Tabi olması gereken neyse yapacağız.Biz her zaman doğrunun yanında olacağız yani hiçbir zaman kimseyi ötekileştirmeyeceğiz.Yani siyasi parti olarak Hacıbektaş bizde olmasa dahi Nevşehir'in bir ilçesi.Sayın İçişleri Bakanımızın söylediği gibi devletten onun da hakkını alması gerekiyor.Yakışan da neyse onu da yapacağız inşallah.'' ifadelerini kullanıyor.


 
Konuyu Kırşehir Haber Türk olarak gündeme taşıdık.Cumhuriyet Gazetesi ise aynı konuyu manşetine taşıyarak, ‘’Hacıbektaş Ödeneği Kesildi’’ başlığı attı.


Nevşehir İl Özel İdaresi ise haberleri yalanlayarak ‘’iddialar gerçeği yansıtmamaktadır’’ şeklinde bir açıklamada bulundu.Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ise sosyal medya hesabından , ‘’ Yalanla iftira ile gündem oluşturmaya çalışan grubu her daim olduğu gibi sine-i millete bırakıyoruz…’’ ifadelerini kullanarak haberlerin yalan olduğunu iddia etti.
Ama ne Nevşehir İl Özel İdaresi ne de Mustafa Açıkgöz bu iddiaların yalan olduğunu ortaya koyan ne görüntü ne de paranın harcandığına ya da aktarıldığına dair herhangi bir delil ortaya koyamadılar.Yani aslında kendilerini yalanlayan açıklamalarda bulundular.


 
Ne diyelim…Allah Kerim…İslamiyet inanıldığı için yaşanır , gösteriş malzemesi olarak kullanılmak için değil.


Bu arkadaşlar ağızlarından Elhamdülillah lafzını hiç düşürmezler.
Bizler de Müslümanız Elhamdülillah ama insanları ayrıştıran, yalan söyleyen, iftira atanlardan olmadık ya da olmamaya çalıştık.


Maşallah bunlarda yalanın bini bin para.Yahu arkadaş bir kez hata ettik yanlış yaptık deyip bunu telafi edeceğiz şeklinde açıklamada bulunsanız ya !


Araf Suresi 179. Ayette Allah , ‘’ Andolsun biz, cinlerden ve insanlardan birçoğunu cehennem için yarattık. Bunların kalpleri vardır ama onlarla kavrayamazlar; gözleri vardır ama onlarla göremezler; kulakları vardır ama onlarla işitemezler. Onlar hayvanlar gibidir, hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır’’ diyor.


 
Ortada video var görüntü var yani utanmasanız ‘’bunlar biz değiliz’’ diyeceksiniz.Allah’tan korkmaz kuldan utanmazlar.Lafa gelince sizden daha iyi Müslüman yok değil mi?

 


Birisi ‘’iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.’’ Diyor diğeri bizi sine-i millete havale ediyor.Biz de sizi Allah’a havale ediyoruz.Allah sizleri ıslah etsin…

Ömer Duran

İL ÖZEL İDARESİNİN KARARINA İLİŞKİN GÖRÜNTÜLER

 

 


 
 

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: nevşehir,mustafa açıkgöz,gürbüz dinç
Yorumlar
Haber Yazılımı