Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 16:32 ABONE OL Google News
 
Feyzioğlu , ''Kırşehir , Kayseri, Ardahan Barosu Figuran Rolünde''
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, TBB'de bazı komisyonlarda yaşanan istifalara ilişkin, "Bunlar bizim ihtiyari komisyonlarımız. İstifa edebilirler, yerlerine yenisi gelir. Türkiye Barolar Birliği dimdik ayaktadır. Türkiye Barolar Birliği'ni bölmek gibi bir teşebbüs yasama organı yoktur, idare tarafından yoktur" dedi.
GÜNDEM Haberi
Feyzioğlu , ''Kırşehir , Kayseri, Ardahan Barosu Figuran Rolünde''

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, çoklu barolar düzenlemesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Feyzioğlu, "Türkiye Barolar Birliği kurulurken Türkiye'nin birliği olması için hiçbir baronun kendisini figüran kabul etmesine izin verilmemiştir. Bugün İstanbul Barosu'nun, Ankara Barosu'nun, İzmir Barosu'nun sayısal üstünlüğü sebebiyle Kırşehir Barosu, Kayseri Barosu, Ardahan Barosu figüran rolündedir. Kimse kimseye mahalle baskısı kurmasın. Meclis ile görüşmeyi reddedenlerin, 'Meclis bu kanunu niye çıkardı' diye şikayet etme hakkı yoktur. Benim şikayet etme hakkım vardır, görüşenlerin şikayet etme hakkı vardır ama Meclis ile görüşmeyi ve derdini anlatmayı reddedenlerin hiç böyle bir hakkı yoktur."

(TBB'de bazı komisyonlarda yaşanan istifalar) Bunlar bizim ihtiyari komisyonlarımızdır. İstifa edebilirler, yerlerine yenisi gelir. Hiç problem değil, kendi takdirleridir, saygı duyarım ama Türkiye Barolar Birliği dimdik ayaktadır. Türkiye Barolar Birliğini bölmek gibi bir teşebbüs yasama organı tarafından yoktur, idare tarafından yoktur. İstanbul Barosu Sayın Başkanının da Türkiye Barolar Birliğini bölme ya da yıkma teşebbüsünü doğru bulmadığını ifade edeyim"

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Feyzioğlu, ,, ''Kırşehir, ,, Kayseri,, Ardahan, Barosu, Figuran, Rolünde'',
Yorumlar
Haber Yazılımı