Haber Detayı
13 Ocak 2017 - Cuma 15:11 ABONE OL Google News
 
FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan 40 sağlık çalışanından 10’u adli makamlara sevk edildi
DİĞER Haberi
FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan 40 sağlık çalışanından 10’u adli makamlara sevk edildi

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında sağlık çalışanlarına yönelik düzenlenen operasyon sonrasında gözaltına alınan 40 kişiden 10’u adli makamlara sevk edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltında olan ve aralarında yöneticilerinde olduğu 40 kişiden işlemleri tamamlanan 10 kişi adli makamlara çıkartıldı. Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği bünyesindeki kurumlara yönelik 10 Ocak'ta başlatılan operasyonda, Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Alpaslan Kuş, Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı ve İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Şube Müdürü Necati Yılmaz, Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Şenol Soykan'ın da aralarında bulunduğu 40 kişi farklı tarihlerde gözaltına alınmıştı. Kırşehir’de FETÖ soruşturmasında 8 tutuklama (22:42)

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltında olan ve aralarında Kamu Hastaneleri Birliği yöneticilerinin de olduğu 40 kişiden işlemleri tamamlanan 10’u adli makamlara sevk edilmişti.

 

Zanlılardan A.R.G, M.T., A.G.,E.A.,H.İ.Ş,N.A.,S.S.,Y.G., tutuklanırken M.Ş. ve S.T. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: FETÖ, soruşturmasında, gözaltına, alınan, 40, sağlık, çalışanından, 10’u, adli, makamlara, sevk, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı