Haber Detayı
26 Mayıs 2022 - Perşembe 01:51 ABONE OL Google News
 
Fahrettin Koca'ya Davet : Kırşehir'deki Zulmü Yerinde Anlatalım
Tek hastanenin ve yetersiz doktorun hizmet verdiği Kırşehir'deki sağlık problemi CHP Milletvekili Metin İlhan tarafından meclis gündemine taşındı.
SAĞLIK Haberi
Fahrettin Koca'ya Davet :  Kırşehir'deki Zulmü Yerinde Anlatalım

TBMM Genel Kurulunda söz alan CHP Milletvekili Metin İlhan, mevcut Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin kapasite ve fiziki koşullar bakımından yeterli olmadığının altını çizerek sözlerini şu şekilde sürdürdü:

EK HASTANE REVİZYON ALDATMACASI İLE İPTAL EDİLDİ

Kırşehir'de maalesef hâlâ tek hastane ile sağlık hizmetleri sürdürülmeye çalışılmaktadır. İkinci bir hastane Kırşehirlilerin beklentilerine rağmen bir türlü yapılamamıştır. Mevcut hastanenin yanındaki eski hastanenin yerine 2019 yılında tamamlanmış olması gereken 150 yataklı hastane projesi de birtakım siyasi ve ticari saiklerle hükümetçe alelacele revizyon aldatmacası ile iptal edilmiş ve Kırşehirliler, temeline bir çivi bile çakılmamış 400 yataklı yeni hastane projesi ile aldatılmıştır.

 

YENİ HASTANELERE AYRILACAK ÖDENEK KALMADI

Hazinenin kaynakları iktidarın kendi yandaşları için kullanılıyor.Hazine yani kamu kaynakları; faizciye, yandaş beton rantçılarına, geçiş ve kullanım garantili ihalecilere peşkeş çekilince devletin yeni hastanelere ayıracak ödeneği kalmamıştır.

 

SAĞLIK BAKANINA : GEL YERİNDE GÖR

Vatandaşın yaşadığı mağduriyetin yerinde incelemeler yapılarak giderilmesi önemli.Buradan sağlık bakanına sesleniyorum, lütfen bürokratlarınızı da yanınıza alarak Kırşehir'e gelin birlikte sizinle gezelim ve Kırşehir'e yerel siyasetçilerin şahsi istikbal beklentileri ve parti içi hesaplaşmalarının sonucu olan bu zulmü size bizzat göstererek anlatayım.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir,sağlık,fahrettin koca
Yorumlar
Haber Yazılımı