Haber Detayı
06 Mayıs 2021 - Perşembe 20:43 ABONE OL Google News
 
Fahrettin Koca, Hata Yaptık Dedi Yeni Tabloyu Paylaştı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün sosyal medya hesabı üzerinden geçen haftyaya göre 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok azalan illeri İzmir, Sakarya, Adana, Kırşehir ve Kars olarak sıralamıştı. Bakan Koca bugün yaptığı açıklamada tablolar ile ilgili hata yaptıklarını açıkladı ve doğru tabloyu verdi.
SAĞLIK Haberi
Fahrettin Koca, Hata Yaptık Dedi Yeni Tabloyu Paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün sosyal medya hesabından 100 bin nüfusa karşılık gelen, haftalık koronavirüs vaka sayısı oranlarına dair paylaşımda bulunarak, vaka sayılarının en fazla azalış gösterdiği 5 ili açıklamıştı. Bugün ise yeni yaptığı paylaşımda, dünkü verilerin hatalı olduğunu belirtti.

"DOĞRU HALİ YENİDEN DÜZENLENDİ"

Bakan Koca, Twitter hesabı üzerinden, "5 Mayıs 2021 tarihinde paylaştığım grafikte il adları grafiklere yanlış olarak yerleştirilmiştir. Bu teknik hata Bakanlığımız kayıtlarındaki doğru hali yeniden düzenlenerek giderilmiştir. Grafiğin doğru halini ekte yeniden dikkatlerinize sunuyorum" ifadelerine yer verdi. Yeni verilere göre 100.00 nüfusa karşışık gelen haftalık vaka sayısı en çok azalan 10 il Çanakkale, İstanbul, Giresun, Yalova, Tekirdağ, Bayburt, Zonguldak, Kocaeli, Sinop ve Kırklareli.

 

 

DÜN PAYLAŞILAN TABLO

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: fahrettin koca, kırşehir
Yorumlar
Haber Yazılımı