Haber Detayı
16 Ağustos 2022 - Salı 12:52 ABONE OL Google News
 
Ercan Malkoç'tan Sonra Bir Açıklama da Oğuz Altın'dan
Geçtiğimiz günlerde gazetemize açıklamada bulunan Ertex Holding Onursal Başkanı Ercan Malkoç'un ardından bir açıklama da yeğeni ve ortağı olan Oğuz Altın'dan geldi.Ercan Malkoç'un açıklamalarını doğrulayan Oğuz Altın yaşadıkları süreci gazetemize değerlendirdi.
GÜNDEM Haberi
Ercan Malkoç'tan Sonra Bir Açıklama da Oğuz Altın'dan

Ağabeyim Ercan Malkoç’un basına yansıyan tüm sözleri sitemleri haklı ve doğrudur.Cumhuriyet tarihinde 16.000.000 Euro (Takribi 300.000.000TL) maliyeti ile Kırşehir’e yapılmış en büyük yatırımın sahipleri olarak bize taahhüt edilen sözler yerine getirilmemiştir diyerek sözlerine başlayan Oğuz Altın'ın açıklamaları şu şekilde :

 

'' Siz oteli bitirmeden biz çevre yolunu bitireceğiz''  sözü ile bizi yatırıma başlatanlar, otelin açılmasının üzerinde 10 sene geçmesine  rağmen maalesef şaka ve kandırmaca gibi parselin önüne stabilize bile sayılamayacak o yolu sırf göstermelik amacıyla başlatmış devamında yıllardır atıl bırakmışlardır.Daha da ötesi Ulaştırma Bakanlığı çevre yolu için bütçeyi onaylamış ve yola başlayacak iken maalesef bazı yerel siyasetçiler bu bütçeyi bakanlığa giderek mevcut yoldaki üst geçide aktartmışlardır.

 

''ÇEVRE YOLU BÜTÇESİNİ ÜST GEÇİDE AKTARTTILAR''

Akabinde basına da yansıdığı şekilde bu bütçeyi kendileri aktartmaya uğraşmamışlar gibi ulaştırma bakanın ilimizi ziyaretinde konuyu bizim yanımızda çevre yoluna uğraşıyoruz izlenimi vermek için ulaştırma bakanımıza çevre yolu bahsini açtıklarında Bakan Beyden ''biz yolu başlatıp yapıyorduk siz daha geçen çevre yolunu bırakalım bütçeyi mevcut eski yoldaki üst geçide aktaralım'' deyip durdurdunuz şimdi de yatırımcı ile gelip çevre yolunu yapalım diyorsunuz şeklinde cevap almışlardır.

 

''ÇEVRE YOLU YAPILSAYDI KIRŞEHİR AFYON GİBİ TERMAL CAZİBE MERKEZİ OLACAKTI''

Çevre yolu sadece otelin meselesi değildir. Biz bu yatırımı ilimizde termal turizmin başlangıcı olsun başka yatırımcılarda gelsin Kırşehir’imiz termal turizmde atağa kalkıp istihdam artsın şehir ekonomisi kazansın  niyeti ile yaptık.Çevre yolu olsa idi şu an en az o güzergahta 3-4 otel kurulmuş ilimiz Afyon gibi termal cazibe noktası olabilecekti.düşününki faaliyette olan otelimizin şehire her ay katkısı en az 1.5 milyon iken 150 kişi çalışmakta eğer 3 otel daha olsaydı herkes hesap edebilirki şehre ciddi katkı olacaktı.

 

''2008'DEN BU TARAFA 5 VALİ 10 MİLLETVEKİLİ GÖRDÜM AMA HİÇBİRŞEY DEĞİŞMEDİ''

Sonuç ise maalesef biz sözümüzü tutup otelimizi açmamıza rağmen tarafımıza yatırım için verilen hiçbir söz tutulmadığından ilimiz açısında termal turizm fırsatı kaçmıştır. Bunu gören niyeti olan başka yatırımcılarda bazı il siyasetçilerinin yatırımcıya yaklaşımını görüp vazgeçmişlerdir.2008 den bugüne 5 vali 10 ayakın milletvekili geldi geçti  bizimle berebaer destek olup  mücadele edenlerde oldu ama malesef aşamadığımız nedenlerden çevre yolu ilerleyemedi.

 

''TERMAL FIRSATI KAÇIRDIK, HIZLI TRENİ KAPTIRDIK''

İlimiz yıllardır temsil gücünün zayıflığı veya gücün bireysel menfaatlere kullanılmasından dolayı her alanda gerekli atılımı yapamamış, çoğu şey yanlış planlanmış,  şehrin menfaatleri öncelik teşkil etmemiştir. Bunun en büyük örnekleri; çevre yolundan dolayı termal turizm fırsatının kaçması ve gerek teknik gerek maliyet açısından ilimizden geçmesi gereken hızlı tren güzergâhının ilimizden kaydırılarak başka ile kaptırılmasıdır.

 

''İNANMAK İSTEMİYORUZ AMA KIRŞEHİR'DEKİ VATANDAŞ BUNU SÖYLÜYOR''

Otel inşaatından bugüne kadar kırşehirde esnafla vatandaşla iç içe yaşayan birisi olarak sokaktaki vatandaştan, '' Hacı Turan vekilin tesis orda oldukça çevre yolu yapılmaz Oğuz Bey''  sözlerini duysak da inanmak istemiyoruz ve sevdiğim bir vekil ile alakalı böyle haksız bir algı olması töhmet altında kalmasına üzülüyoruz.Bununda  bir kamoyu açıklaması ile çözüleceğini düşünüyorum.

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: Ercan, Malkoç'tan, Sonra, Bir, Açıklama, da, Oğuz, Altın'dan,
Yorumlar
Haber Yazılımı