Haber Detayı
13 Mayıs 2022 - Cuma 19:16 ABONE OL Google News
 
Ercan Malkoç : Simit Satıcılığından Holding Patronluğuna
Kırşehir'de doğan ve Ankara'nın en önemli iş insanlarından birisi haline gelen Ertex Holding Yönetim Kurulu Onur Başkanı Ercan Malkoç başarı hikayesini Kırşehir Haber Türk'e anlattı.Kuruluş itibariyle Kırşehir'in en büyük özel sektör yatırımlarından olan ve şu an Armas Termal Resort olarak hizmet veren oteli kurucusu olan Ercan Malkoç ata toprağı Kırşehir'de iz bırakmak istediğini dile getirdi.
EKONOMİ Haberi
Ercan Malkoç : Simit Satıcılığından Holding Patronluğuna

Kuruluş itibariyle Kırşehir'in en büyük özel sektör yatırımlarından birisi olan ve şu anda Armas Termal Resort olarak hizmet veren oteli Kırşehir'e kazandırarak ilimiz turizmine büyük katkıda bulunan Ercan Malkoç, birçok sektörde faaliyet gösteren Ertex Holdingi kurdu.Başkentin en önemli iş insanlarından olan hemşehrimiz Ercan Malkoç'u Ankara'da ziyaret ederek başarı hikayesini, Kırşehir'in kendisi için önemini ve daha birçok konuyu sorduk ve o da cevapladı.

 

SİMİT SATICILIĞINDAN HOLDİNG PATRONLUĞUNA

Ömer Duran : Sizi Tanımayanlar için kendinizi anlatır mısınız ?

Ercan Malkoç : 1965 yılında Kırşehir  doğumluyum .Evli ve 4 çoçuk babasıyım , Ticaret hayatına başlamam ise çok klasik bir hikaye belki ancak, simit satarak ve ayakkabı boyacılığı yaparak başladım.Daha sonra otomotiv sektöründe çalışmaya başladım .


Askerlik hizmetimi tamamladıktan sonra Allah nasip etti kendi işyerimi 1989 yılında 90 metre karelik küçük bir sanayi dükkanında, küçük bir ekiple oto döşeme aksesuarları satmaya başlayarak faaliyete geçirdim. Daha sonra ticari araçların iç döşemelerini yaparak, zamanla  vip sınıfında araçlar montajlamaya başladık ve 33 yılı aşkın süredir otomotiv sektöründe Amiral gemimiz olarak tabir edeceğim ana faaliyetimiz olan  sektörün ve Türkiye’nin  ilk öncü firması olarak Oto Dekorasyon, vip iç dizayn yapımında bir çok  firmaya  öncü , rol model olan firmamız  on binlerce   insana  istihdam sağlamıştır. Ertex markasıyla siyasi, iş insanı ve başta mega starımız Tarkan olmak üzere bir çok sanatçının araçlarını biz tasarladık. Ertex şirketler grubu olan Ertex Malkoç Holding  yönetim kurulu onur başkanı olarak devam etmekteyim.


Ertex markasıyla yolumuza en hızlı şekilde devam etmekte olup . İstanbul ,Almanya ,Dubai şubelerimizle de hedefimizi daha da büyütmeye  en iyiyi, en  güzeli  ve en kaliteli hizmeti vermeye ; Bunun yanında  Her biri ayrı bir marka olan Ankara Batıpark Avm , Batıpark AVM  2 ve Kırşehir'e kazandırımımız olan Anadolu'nun en büyük termal otelleri arasında yer alan  Artek Termal Oteli, turizm ve inşaat sökteriyle; girişimcilikte en önemli olan şeyin iyi gözlem yapmaktan geçtiğine inanarak  gözlemlerimizle yenilenen teknolojiyi de takip ederek daha iyi yerlere gelmeye  daha çok istihdam yaratmaya hedefleyerek büyümekteyiz. 

 

Ercan Malkoç kendi tabiriyle ; hedefini daima yüksek tutan olmazsa olmazları olmayan, her şeyin bir çözüm yolu ve alternatifinin olduğunu düşünen   üretmeyi ve hizmet etmeyi zoru başarmayı ,  devamlı istihdam yaratmayı hedefleyen  ülkesini seven ve ülkesi kalkınması için çalışan bir iş insanıdır.

 

 

''KIRŞEHİR'İN KALKINMASI İÇİN SÜREKLİ GÖRÜŞÜYORUM''

 

Ömer Duran: Ercan Malkoç için Kırşehir’in önemi nedir ?

 Ercan Malkoç: Kırşehir benim ata toprağım baba ocağım .Çocukluk yıllarım Kırşehir de geçti.Aslında baktığınızda hayata ilk adımlarımı orada attım daha sonra Ankara’ya yerleştim. Fakat huzur bulmak için hep geri döndüm arkamda bırakamadım .İşten boş vakit bulabildiğim  zamanlarda ailemi alır memlekete giderim.Çocukluk yıllarımı anar,baba özlemimi dindiririm .Havası beni acıklayamayacağım duygulara sürüklüyor.

 Hemşehrim, güzel insan Neşet Ertaş’ın benim için özel bir yeri vardır. İşimin yorgunluğunu atmak için odama geçer gramofonu açarım Neşet Ertaş plağımı takarım.En sevdiğin türküsü ne diye soracak olursanız;  Gönül Dağı.

 Neşet Ertaş ile ölümünden yaklaşık 1 yıl önce otelde bir araya gelip yemek yemiştik.Bana , ''Böyle güzel bir eseri Kırşehir'imize kazandırdığına çok mutlu oldum.Yiğit ölür eseri kalır'' demişti rahmetli.Kendisi gitti bizler de arkasından gideceğiz.

 

 Bu kadar huzur bulduğum topraklara dönüp baktığım zaman insanları için , şehrin kalkınması için sürekli projeler hakkında görüşmeler yapıyorum. Çünkü biz bu dünyaya sadece yemeğe , içmeye, eğlenmeye gelmedik bu topraklara borcumuz var .Maneviyat duygularımı yansıtmak için bu şehri özel kılmaya çalışıyorum .Bu şehre Ercan Malkoç olarak iz bırakmak istiyorum.Ama bu hedefime ulaşmak için herhangi bir siyasi amaç gütmediğimi de ifade etmek istiyorum.İşini en iyi yapan ve memleketi kalkındıran kim olursa olsun yanında olurum.

 

Ercan Malkoç'un Mottosu ; Hayalleri küçük, ufku küçük , hesapları küçük insanlardan uzak durmalı ; sizin de hayalleriniz küçülür,  ufkunuz da daralır...

 

***RÖPORTAJIMIZINN 2. BÖLÜMÜ HAFTAYA***

Ertex Yönetim Kurulu Onur Başkanı Ercan Malkoç'u ziyaretimizde; Kuruluş itibariyle Kırşehir'in en büyük özel sektör yatırımlarından birisini neden Kırşehir'e gerçekleştirdiğini, Kırşehir'in sanayi ve yatırımlar noktasında neden yoksun kaldığını ve Gelecekte nasıl bir Kırşehir hayal ettiğini sorduk, samimi cevaplar aldık.Ercan Malkoç ile gerçekleştirdiğimiz röportajın ikinci bölümünü 20 Mayıs Cuma günü yayınlayacağız.

 

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: ercan malkoç
Yorumlar
Haber Yazılımı