Haber Detayı
01 Aralık 2020 - Salı 21:45 ABONE OL Google News
 
Engelliler ve Eski Hükümlüler İçin Kendi İşini Kurma İmkanı
Kırşehir İşkur İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada her yıl iki kez alınan Engelli ve Eski Hülümlülere yönelik proje başvurularının başladığı duyuruldu.
EKONOMİ Haberi
Engelliler ve Eski Hükümlüler İçin Kendi İşini Kurma İmkanı

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya tarafından bahse konu ile ilgili yapılan açıklamada “Kurum olarak Engellilerin ve Eski hükümlülerin istihdam edilmelerini kolaylaştırıcı faaliyetler düzenleyerek, hem iş bulmalarını kolaylaştırmak hem de kendi işlerinin sahibi olmalarını sağlamak temel amaçlarımızdan bir tanesidir. Her yıl iki defa alınan Engelli ve Eski Hükümlülere yönelik proje başvurularımız başlamıştır. Proje kapsamında, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destekler veriyoruz. Bunlardan en önemlisi ise Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işlerini kurup kendi işlerinin sahibi olmasını sağlayan projedir. Bu proje kapsamında Engellilere 65.000 TL’ye kadar, Eski hükümlülere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar kendi işini kurma desteği,   Engelli ve Eski Hükümlü Çalıştırmayan İşverenlerden Tahsil Edilen İdari Para Cezalarını Kullanmaya Yetkili Komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonrası veriliyor. İl Müdürlüğümüze başvurdukları takdirde Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlarımıza proje başvuruları hakkında ayrıntılı bilgi verilip ne yapmaları gerektiği hususunda sonuna kadar destek verilecektir.” dedi.

 

 

Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işlerinin sahibi olmasını sağlayacak proje başvuruları için son başvuru tarihi 18.12.2020’dir. Ayrıntılı bilgi almak için Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlarımız Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile irtibata geçebilirler.  

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, işkur, engelli ve eski hükümlüler
Yorumlar
Haber Yazılımı