Haber Detayı
23 Mart 2017 - Perşembe 13:55 ABONE OL Google News
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Kırşehir'de
DİĞER Haberi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak Kırşehir'de

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kırşehir ziyaretinin il durağına Kırşehir Valiliği'nden başladı.

Havayolu ile Kırşehir’e gelen ve incelemeleri kapsamında ilk durağı olan Valilik ziyaretinde ‘Yaşamayı Seviyorum’ projesi kapsamında tedavi gören bir grup genç tarafından Bakan Albayrak, tezahüratlarla karşılandı. Valilik önünde toplanan gençler, ‘Reise uzanan eller kırılsın’, ‘Binali Baba binler yaşa’, ‘Ya Allah Bismillah Allahü Ekber’ sloganları attı. Gençlerin yanına giden Albayrak, "Maşallah, güçlü Türkiye için güçlü olmaya devam Allah'ın izni ile. Cumhurbaşkanımıza da çok dua ediyoruz" dedi.

Daha sonra valiliğe geçen Bakan Albayrak, Vali Necati Şentürk tarafından proje kapsamında bilgilendirdi. Kırşehir Valiliği anı defterini imzalayan Bakan Albayrak’a Vali Necati Şentürk tarafından şiir kitabi ile birlikte bir takım hediyeler sunuldu. Bakan Albayrak’ın valilik ziyaretine Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Garnizon Komutanı Jan Albay Hüseyin Altuntaş, AK Parti Milletvekilleri Mikail Arslan, Salih Çetinkaya ve daire amirleri eşlik etti. Bakan Albayrak’ın üniversite öğrencileri ile Ahi Evran Üniversitesinde yapacağı söyleşi ise basına kapatıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak: “16 Nisan dönüm noktası"

Ahi Evran Üniversitesinde AK Parti Gençlik Kolları tarafından hazırlanan ‘genç kürsü’ programından sonra halk buluşmasına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “Son beş yılda yaşanan en önemli seçim 16 Nisan'daki referandum” dedi.

15 Temmuz ile birlikte Türkiye'nin yeni bir dönemece girdiğini belirten Bakan Albayrak, 16 Nisan'da yapılacak referandumun, son süreçte Türkiye açısından önemine işaret etti. Bakan Albayrak, “Cumhuriyet, halkın yönetimi milletin iradesi demek. 15 yıldır bu halktan aldığı güçle halkın temsili ve iradesi ile farklı güç odakları ile savaşa savaşa 15 Temmuz'a geldik. 15 Temmuz, tankın askerin uçağın önüne helikopterin önünde dikilerek ülkenin bekası için hayatımızın hiçbir öneminin olmadığını gösteren bir millet olarak dünya sahnesine çıkışımızdır. 15 Temmuzda bir duruş sergilemişsek şimdi de cumhurbaşkanımızın yanında olacağız" dedi. 16 Nisan referandumunun Türkiye için dönüm noktası olduğunu vurgulayan Bakan Albayrak, Kırşehirlilere vatanseverlikte gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Enerji, ve, Tabii, Kaynaklar, Bakanı, Berat, Albayrak, Kırşehir'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı