Haber Detayı
02 Mayıs 2022 - Pazartesi 11:04 ABONE OL Google News
 
Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş Kırşehir'e Geldi
Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Kırşehir'e gelerek Vali İbrahim Akın ile birlikte denetime katıldı.
ASAYİŞ Haberi
Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş Kırşehir'e Geldi

Kırşehir-Ankara karayolu üzerinde bulunan jandarma uygulama noktasını ziyaret eden Vali İbrahim Akın ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet, denetimler hakkında bilgiler aldılar ve yolculuk yapan vatandaşlarla sohbet ettiler.Daha sonra polis uygulama noktasını ziyaret eden heyet burada da yolculuk halindeki vatandaşlarla sohbet ederek kurallar ile ilgili uyarılarda bulundular.

 

 

Uygulamada durdurulan araçlardaki sürücülerden Ramazan Bayramı süresince yapılacak yolculuklarda trafik kurallara uyma konusuna hassasiyet göstermelerini rica eden Vali İbrahim Akın ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, araçlarda bulunan çocuklara içinde kırmızı düdük, trafikle ilgili broşürler ve çeşitli materyaller bulunan çanta hediye ettiler.

 

 

Vatandaşlarla sohbet ederek bayramını tebrik eden Emniyet Genel Müdürü  Mehmet Aktaş, “Trafik kazalarını en aza indirmek, can ve mal kaybını da en az seviyede tutmak amacıyla gereken bütün tedbirleri almış bulunmaktayız. Sürücülerimizden Ramazan Bayramı boyunca yapılacak yolculuklarda hız limitine uyulması, emniyet kemeri takılması, araç kullanırken cep telefonu kullanılmaması, trafik kurallarına uyulması konusunda duyarlı olmalarını bekliyoruz. Bu vesileyle, herkesin milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutladığımız Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, sahada görev yapan bütün emniyet ve jandarma teşkilatı personelimize kolaylıklar diliyorum.” dedi.

 

 

Sürücülere kurallara uyulması, özellikle de emniyet kemeri kullanılması yönünde hatırlatmalarda bulunan Vali İbrahim Akın, “Her bayramda yollarda yaşanan yoğunlukta trafik kurallarına uymak son derece önemlidir. Trafik kazalarının en aza indirilmesi hatta hiç kaza olmaması, vatandaşlarımızın mal ve can güvenliğinin sağlanması adına denetimler yapılmaktadır. Sürücülerimizden trafik kurallarına mutlaka uymalarını rica ediyoruz. Bugünkü denetimlerimizde emniyet kemeri kullanımının önemini vurgulamak amacıyla başlatılan “Bayramınız Kemerli Olsun” kampanyası hakkında sürücülerimize hatırlatmalarda bulunuyoruz. En büyük temennimiz vatandaşlarımızın varacağı yere sağ salim giderek sevdiklerine kavuşmasıdır. Bu vesileyle, bütün tüm halkımızın Ramazan Bayramını tebrik ediyor, güvenli yolculuklar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: mehmet aktaş,ibrahim akın
Yorumlar
Haber Yazılımı