Haber Detayı
22 Ekim 2021 - Cuma 09:38 ABONE OL Google News
 
Ekicioğlu Muhtarlar ve Aileleri İle Yemekte Bir Araya Geldi
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile Milletvekili Metin İlhan muhtarlar ve aileleri ile bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
Ekicioğlu Muhtarlar ve Aileleri İle Yemekte Bir Araya Geldi

Muhtarlar günü dolayısıyla Merkez Mahalle Muhtarlarının  ziyaretleri sonrasında Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde mahalle ve köy muhtarları ile birlikte ailelerinin de katılımıyla yemek verdi.Programa Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ile birlikte CHP İl Başkanı Baran Geç, İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen ve Belediye Başkan Yardımcıları katıldı.

 

 

Başkanımız Ekicioğlu programa katılanlara hitaben yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Göreve geldiğimiz günden bu yana Kırşehir’deki başta muhtarlarımız olmak üzere STK’larla, Üniversiteyle, sendikalarla, derneklerle, kadın ve gençlerimizin içinde bulundukları dayanışma ağlarıyla ve Kent Konseyi ile sürekli istişare içerisinde bulunarak periyodik toplantılar organize ediyoruz.

 

 

Bilindiği üzere Muhtarlıklarımız kent yaşamında kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışan bir yapı olması bağlamında bizim de Kırşehir Belediyesi olarak çok önemsediğimiz ve birlikte çalıştığımız bir kurumdur. Muhtarlarımız ve Muhtarlık Kurumu olmadan bir kentin yönetim ayağı her zaman eksik kalacaktır.

 

 

Muhtarlarımız, hemşehrilerimizle yerel yönetimlerimiz arasında adeta bir anahtar ve köprü görevi üstlenmişlerdir.Biz, muhtarlarımızla sadece Muhtarlar Günü’nde değil sürekli buluşuyor ve istişare içerisinde bulunuyoruz. Önümüzdeki süreçte de yapacağımız çalışmalarda muhtarlarımızın görüş ve önerilerini dikkate alacağız. Onlar, yerelde hemşehrilerimizin sesidir.Demokrasi işleyişinde ve kamu idaresinde önemli bir yere sahip tüm muhtarlarımızın, 19Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”

 

 

 

Başkanımız Ekicioğlu’nun konuşmasının ardından milletvekilimiz Dr. Metin İlhan da bir konuşma gerçekleştirerek “Muhtarlarımız demokrasinin temel taşlarıdır.” İfadesinde bulundu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir haber,muhtarlar yemeği
Yorumlar
Haber Yazılımı