Haber Detayı
12 Kasım 2021 - Cuma 23:32 ABONE OL Google News
 
Ekicioğlu Makine Mühendisleri Odası İle Yemekte Bir Araya Geldi
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Türkiye Makine Mühendisleri Odası (TMMO) Kırşehir Temsilciliğinin düzenlediği yemeğe katılarak kıdemli üyelere plaket takdim etti.
SİYASET Haberi
Ekicioğlu Makine Mühendisleri Odası İle Yemekte Bir Araya Geldi

Ağalar Konağı’nda düzenlenen akşam yemeğinde Türkiye Makine Mühendisleri Odası (TMMO) Kırşehir Temsilciliğinin Ağalar Konağı'nda düzenlediği yemekte, Kayseri Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile de bir araya gelen Belediye Başkanı Ekicioğlu meslekte kıdemli üyelere de plaketlerini takdim etti.

 

Yemekte konuşan Başkan Ekicioğlu, şunları ifade etti:

 “01.04.2021 Tarihinden itibaren MMO Kırşehir İl Temsilciliği ile Kırşehir Belediyesi arasında 4 yıl süreyle geçerli olmak üzere protokol imzalamıştık. 4 Mayıs 2018 tarihli, 30411 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği” gereğince asansörün güvenli ve işletme yönünden uygun çalışıp çalışmadığını tespit etmek için ilgili idare sınırları içerisinde bulunan yapılardaki asansörlerin yılda en az 1 defa periyodik kontrolünün yapılması gerekiyor.Kontrollerdeki temel amaç günlük hayatımızda ve çalışma yaşamımızda sağlığımıza zarar verebilecek hususların önceden belirlenerek gerekli önlemlerin alınması, rahat ve güvenli ortamın sağlanması, kazaların önlenmesi, insanların korunması ve emniyetin sağlanmasıdır. Bu amaç doğrultusunda kontrolleri yapılmamış her makine risk taşır.Asansör periyodik kontrollerinin Güvenli Bir Kent, Güvenli Bir Yaşam amacı ile yapması tüm Kırşehirli hemşehrilerimiz için önem arz etmektedir.TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Sn. Süleyman Varol ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Makine Mühendisleri Odası Kırşehir İl Temsilcilik Başkanı Ahmet Göçen’ in katılımıyla bu akşam burada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti belirterek hepiniz çalışma hayatınızda başarılar diliyorum.”

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: selahattin ekicioğlu,makine mühendisleri odası
Yorumlar
Haber Yazılımı