Haber Detayı
15 Mayıs 2021 - Cumartesi 23:00 ABONE OL Google News
 
Eğitimde Marka Kırşehir'e 2 Yıldır Ödül Yok
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8 bin 439 personele ödül verildi ancak 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılında da eğitimde marka şehir olan Kırşehir'e ödül verilmemesi tepkilere yol açtı.
EĞİTİM Haberi
Eğitimde Marka Kırşehir'e 2 Yıldır Ödül Yok

Milli Eğitim Bakanlığı 2020 yılında 8 bin 439 personele ödül verdiğini duyurdu. İlgili resmi açıklama Mayıs 2021 yılı Tebliğler Dergisinde yer aldı.

Ödül veriler arasında 1.701 okul müdürü, okul müdür vekili ve kurucu vekil, 2 bin 424 öğretmen, 400 memur, VHKİ, şef, bekçi, bilgisayar işletmeni, İSG uzmanı, sayman, teknisyen yer alıyor.

 

KIRŞEHİR'E ÖDÜL VERİLMEDİ

 

Türkiye genelinde içerisinde müdür, müdür yardımcısı , öğretmen , memur Şoför, Bekçi , Bilgisayar İşletmeni , uzman , sayman , teknisyen gibi personellerinde olduğu 8 bin 439 kişi arasından Kırşehir'den hiç kimse yer almadı. 2019 yılı için de yine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Kırşehir'e ödül verilmemişti.Türkiye'de eğitimde marka şehir olarak bilinen Kırşehir'de hiç kimseye ödül verilmemesi yine kafaları karıştırdı.

 

''HİÇ Mİ HAKEDECEK KİMSE YOK ?''

 

Ödül alan iller arasında Kırşehir'in olmamasının öğretmen camiasını üzdüğünü belirten Anadolu Eğitim Sendikası Kırşehir Temsilcisi Ramazan Kırbuğa, ''Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Türkiye eğitiminde marka olmuş Kırşehir'in bu duruma düşmesi hakkında kamuoyunu aydınlatmalı ve konu ile ilgili akla,mantığa uygun bir açıklama yapmalıdır.

1-Peki neden Kırşehir de hiç bir öğretmene bakanlık tarafından ödül verilmedi?

2-Kırşehir de ödül almayı hak edecek hiç mi öğretmen yok?

3-Yoksa Kırşehir eğitim camiası cezalandırıldı mı?Cezalandırıldı ise buna kim ya da kimler sebep oldu?

Şimdi kulağımız il milli eğitim yetkililerinde.Umarız başka konularda olduğu gibi bu konuda da sessiz kalamazlar.'' ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Eğitimde, Marka, Kırşehir'e, 2, Yıldır, Ödül, Yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı