Haber Detayı
23 Eylül 2020 - Çarşamba 20:23 ABONE OL Google News
 
EBA TV Eğitim Sürecinde İnternet Ücretsiz Olsun
Uzaktan Eğitim sürecinde öğrencilerin EBA TV'yi kullanımının ardından bu kez de 8 GB'lık kullanım sonrası fahiş paket aşım bedelleri gündeme geldi.
EĞİTİM Haberi
EBA TV Eğitim Sürecinde İnternet Ücretsiz Olsun

Milli Eğitim Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada uzaktan eğitim alacak öğrenciler için 8 GB'lık internet desteği sağlanacağını açıklamıştı ancak bu saatlerce ders görecek öğrenciler için yetersiz.Türk-Eğitim Sendikası 8 GB'lık internetin bitiminin ardından yüksek paket aşım ücretleri konusunda velileri uyardı.
 
 
''EĞİTİM ÜCRETSİZ BİR KAMU HİZMETİDİR''
 
 
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Hükümetten, öğrencilerin EBA TV kullanımının ardından internet paketi aşımı problemi ve yüklü faturalara ilişkin tedbir alınmasını istedi. GSM operatörleri ile görüşülerek canlı ders sürelerinin ücretlendirilmemesini talep eden Genel Başkan Geylan, eğitimin ücretsiz bir kamu hizmeti olduğunu bildirdi.Genel Başkan Geylan açıklamasında şunları belirtti: “Öğrencilerimiz EBA üzerinden yönlendirildikleri programa girdiklerinde, internet paketini aştıklarında ekstra ücretlendirileceklerine dair GSM operatörlerinden ikaz mesajı alıyorlar. Dolayısıyla bu durumda aboneler çok yüklü faturalarla karşılaşa bileceklerdir. Eğitim, ücretsiz bir kamu hizmetidir. Hükümet, acilen GSM operatörleriyle görüşerek, canlı ders sürelerinin ücretlendirilmemesi hususunda tedbir almalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bu gücü vardır.”
 
 
UZAKTAN EĞİTİM SÜRESİNCE EBA TV İÇİN İNTERNET KULLANIMI ÜCRETSİZ OLSUN
 
 
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan'ın açıklaması sosyal medyada da yankı buldu.Binlerce öğrenci velisi sosyal medya üzerinden attıkları mesajlarla EBA TV süresince internet kullanımının ücretsiz olmasını istedi.
 
Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: eğitim, eba tv, uzaktan eğitim, talip geylan, türk eğitim-sen
Yorumlar
Haber Yazılımı