Haber Detayı
18 Nisan 2016 - Pazartesi 16:49 ABONE OL Google News
 
Dev Enerji Şirketlerinden, Kırşehir Çıkarması !
- Haberi
Dev Enerji Şirketlerinden, Kırşehir Çıkarması !

Kırşehir'de,  Adnan Polat'ın Dev Rüzgar Santralleri yatırımından  sonra şimdi de Dev Güneş Tarlaları için enerji devleri Kırşehir'i mesken tutmuş.

Mucur Yeşilyurt Köyü mevkiinde devam eden Güneş Enerjisi projesi devam ediyor.Kırşehir'de çoğu kimsenin haberi olmasa da şimdiden 210 dönümlük araziye dev güneş panelleri kuruluyor. Daha önce Polat enerji tarafından Geycek Köyü mevkiinde dev rüzgar enerji santralleri kurulmuştu.Yine o mevkiye yakın olan Yeşilyurt bölgesinde ise Dev güneş tarlaları kuruluyor.

Şahıslara ait olan arazide kurulan fakat tarım arazisi niteliği taşımayan bu arazilere yapılan yatırımın toplam bedeli ise 15 Milyon Dolar...

210 dönümlük arazide kurulan güneş panellerinden elde edilecek enerjiyle Mucur ve Kaman'ın elektrik ihtiyacı kaşılanabiliyor.

Bir Amerikan firması olan Arcor Enerji yetkilisi, bölgenin güneş enerjisi yatırımları için uygun olduğunu özellikle tepenin olduğu bölgenin direkt olarak güneye baktığı için tercih edildiğini ve Kırşehir'de  Güneş Enerjisi Santrali projesinin devamının geleceğini belirtiyor ve ekliyor, ''Hiç bir siyasi bizi ziyaret etmedi.''
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Dev, Enerji, Şirketlerinden,, Kırşehir, Çıkarması, !,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı