Haber Detayı
01 Şubat 2017 - Çarşamba 15:51 ABONE OL Google News
 
Darbe girişiminden sonra 'Fethullah' adını değiştirmek için mahkemeye başvurdu
DİĞER Haberi
Darbe girişiminden sonra 'Fethullah' adını değiştirmek için mahkemeye başvurdu

Kırşehir’de FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile aynı adı taşıyan Fethullah Bektaş Zengin, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ismini değiştirmek için adliyeye müracaat etti.

Darbe sonrası söylemek istemediği ismini taşımakta istemediğini belirten Fethullah Bektaş Zengin, Kırşehir Valiliği İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğüne giderek adli birimlere vermek üzere nüfus kayıt örneğini aldı. Fethullah adını dahi telaffuz etmek istemediğini dile getiren Fethullah Bektaş Zengin, “Adımın böyle bir hainlikle anılmasını istemiyorum. Darbeden dolayı ismimi sildirmek istiyorum. Dilekçemi adliyeye vererek nüfus müdürlüğüne de başvurdum. Gerekli olan evraklarımı hazırladım. İnşallah bir an önce tek isimle Bektaş Zengin olarak hayatıma devam edeceğim. Vatana ve millete hayırlı olması için adımı sildireceğim. Özel bir şirkette hastane bünyesinde çalışıyorum” diye konuştu.

Mesai arkadaşlarından adı dolayısıyla tepki almadığını ifade eden Zengin, arkadaşlarının birinci adını bilmediğini, belki de bu yönden tepki almadığını belirtti. Adli birimlere müracaatını yapan Zengin yeni adı ile alacağı kimliğini bekliyor.
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Darbe, girişiminden, sonra, 'Fethullah', adını, değiştirmek, için, mahkemeye, başvurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı