Haber Detayı
06 Ocak 2021 - Çarşamba 03:00 ABONE OL Google News
 
Daha Yeşil Bir Kırşehir İçin
Kırşehir Belediyesi Başkan Selahattin Ekicioğlu öncülüğünde orman yoksunu Kırşehir'de ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor.
YAŞAM Haberi
Daha Yeşil Bir Kırşehir İçin

Türkiye'nin en az orman varlığına sahip illerinden birisi olan Kırşehir'de ağaçlandırma çalışmaları da son dönemde giderek arttı.Geçtiğimiz haftalarda Ankara-Kayseri karayolunun 6. kilometresinde bulunan Kırşehir Belediyesine ait arazide 4 bine yakın çam ağacı diken Kırşehir Belediyesi , burada Kurtuluş Mücadelesi kahramanlarından ve Atatürk'ün en yakın çalışma arkadaşlarından olan Kırşehir eski milletvekili Litfi Müfit Özdeş anısına hatıra ormanı oluşturmuştu.

 

 

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

Kırşehir Belediyesi Kuşdilli Mahallesi Hızırağa mevkiinde bulunan 18.000 m2’lik alana ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarına başladı. Kırşehir Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar ile Kırşehir güzel bir yeşil alana kavuşacak. Söz konusu alana başta badem ağaçları olmak üzere çeşitli meyve ağaçları ve meşe palamudu ekimi gerçekleştiriliyor.

 

 

 Çalışmaları yerinde inceleyen Kırşehir Belediye  Başkanı Selahattin Ekicioğlu yaptığı açıklamada: ‘’Her şey daha yeşil ve daha güzel bir Kırşehir için diyerek ilimizi daha çok yeşil alana kavuşturmak adına yaptığımız çalışmalar kapsamında; Kuşdilli Mahallemiz Hızırağa mevkiinde bulunan 18 bin metrekarelik alanda badem ağaçları başta olmak üzere çeşitli meyve ağaçları ile meşe palamudu dikimi ve peyzaj çalışmalarına başladık. Özellikle şehrimizin iklim koşulları ve toprak yapısına uygun olarak gerçekleştirdiğimiz ağaçlandırma çalışması sonrasında Kırşehirgüzel bir yeşil alana daha kavuşmuş olacak.’’ dedi.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Daha, Yeşil, Bir, Kırşehir, İçin,
Yorumlar
Haber Yazılımı