Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 19:10 ABONE OL Google News
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aşı Oldu
Cumhurnaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu tarafından acil kullanım onayı verilen corona virüsü (koronavirüs) aşısını Ankara Şehir Hastanesi'nde az önce yaptırdı.
SAĞLIK Haberi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aşı Oldu

Sosyal medya hesabından aşı olduğu anların fotoğrafını paylaşan Erdoğan , ''Başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde şu ana kadar 254 bin sağlık çalışanımız ilk doz aşılarını oldu. Ben de onlara katılarak aşılandım. İnşallah çok kısa süre içinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. '' açıklamasında bulundu.

 

 

KIRŞEHİR'DE SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞI OLMAYA BAŞLADI

Öte yandan Kırşehir'de de ilk aşılar sağlık çalışanlarına yapıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Sağlık Müdürü  Dr. Öğr. Üyesi Ali Bulut ; 

“Bu salgından kurtulmanın yolunun aşı olduğu artık çok net. Bilimsel olarak da ortada. Sağlık Bakanımızın aşı olmasıyla biz de ilk aşılama çalışmalarımıza başladık. İlk etapta özel ve resmi kurumlardaki tüm sağlık çalışanlarımız, eczacılarımız, onların yanlarında çalışan personel dahil 4 bin 400 tane aşımızı yapacağız. Daha sonra da Bilim Kurulunun verdiği sıralamayla aşılamaya devam edeceğiz. Muhtemelen kolluk kuvvetlerinden devam ederek aşı yapmayı sürdüreceğiz.  

 

 

Diğer aşılardan farklı bir yan etki beklemiyoruz. En fazla görebileceğimiz yan etki kolda kızarıklık, ufak tefek ağrı olabilir. Aşının bahsetmiş olduğumuz yan etkileri önemsenmeyecek kadar azdır ve göz ardı edilebilir. 

Tüm sağlık çalışanlarımıza bugün itibarı ile aşı yapılmaya başlanılmıştır. Bu hastalıktan korunmak ve normal, eski hayatımıza dönmek için aşı olmamız gerekiyor.  Ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” İfadelerine yer verdi.  

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: recep tayyip erdoğan, aşı
Yorumlar
Haber Yazılımı