Haber Detayı
05 Ekim 2021 - Salı 09:57 ABONE OL Google News
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Market Alışverişinin Tutarı Belli Oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu Tarım Kredi Kooparatifi'nden yaptığı ve ''gayet uygun'' dediği alışverişin faturası belli oldu.
EKONOMİ Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Market Alışverişinin Tutarı Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan hafta sonu İstanbul Kısıklı'daki evinin yakınında bulunan Tarım Kredi Kooparatifi Marketine giderek alışveriş yaptı.  Kendisine, eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve torunu Canan Aybüke de eşlik etti.

 

 

Markette yaklaşık yarım saat kalan Erdoğan, iki yıl önceki alışverişinde sadece bisküvi, gofret gibi atıştırmalıklar alırken, bu kez iki alışveriş arabasını doldurdu. Kurutulmuş meyveler, mantı, gevrek, kuruyemiş, şalgam ve meyve suları, çikolata, bisküvi, kurabiye, gofret ve cips alan Erdoğan'ın alışverişinin toplam tutarı da ortaya çıktı.

 

 

Erdoğan ailesinin kasadayken çekilen görüntülerinde yaptığı incelemeye göre 1002 lira 47 kuruş tutan alışverişin ödemesini Cumhurbaşkanı Erdoğan cüzdanından çıkardığı nakit para ile ödedi. Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazasının kasiyeri Erdoğan'a 7.5 lira para üstü verdi.

 

 

Market çıkışında açıklama yapan Erdoğan, “Tarım Kredi Kooperatiflerimizin gördüğünüz gibi buradaki market gerçekten çeşitli ürünler, kalite, fiyatlar noktasında gayet uygun. Gerçekten vatandaşlarımızın kesesine uygun fiyatların uygulandığı bir yer” dedi.

 

 

Tarım Kredi Kooperatifleri'ne bu marketlerin çoğaltılması talimatının verildiğini söyleyen Erdoğan, “Tabii süratle 500 metrekareden olmak üzere, Türkiye genelinde ilk etapta 1000 kadar bu tür marketlerin yapılması talimatını verdik. Böylece vatandaşlarımıza ucuz ve kaliteli ürünü ulaştırmanın ve piyasayı balanse etmenin inşallah gayreti içerisinde olacağız” dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: tarım kredi kooparatifi marketi,recep tayyip erdoğan
Yorumlar
Haber Yazılımı