Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 13:57 ABONE OL Google News
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Peygamberimizi Hedef Alan Degiye Sert Sözler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisini hedef alan hakaret içerikli bir kapakla çıkan Fransız Charlie Hebdo dergisine sert tepki gösterdi, "Karikatüre bakmadım. Benim Peygamberime hakaret eden bu namussuzlarla ilgili benim herhangi bir şey söylememe gerek yok" dedi. Avrupa'ya "Katilsiniz" diyen Erdoğan, boykot çağrısını eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da "Sen ne biçim siyasetçisin sözleriyle" yüklendi.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Peygamberimizi Hedef Alan Degiye Sert Sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından önemli satır başları şöyle;

-Türkiye’nin gücü gerekiyorsa Suriye’yi tüm terör örgütlerinden temizlemeye yeterlidir.

-Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı, Bahar Kalkanı Harekatlarımız ile İdlib'deki ısrarlı duruşumuzun bir bahane veya vehim değil, somut güvenlik kaygılarına dayandığını hiç kimse inkar edemez.

 

''PEYGAMBERİME HAKARET EDEN NAMUSSUZLAR''

 

-Fransa'da Peygamber Efendimiz ile çıkan çirkin ve ahlak yoksunu karikatürleri yayınlayan derginin şimdi de kapaktan yayımladığı karikatürle şahsımı hedef aldığını duydum.

-Bu tür ahlaksız yayınlara ne yaptığını görmek amacıyla da olsa itibar etmeyi dahi zul kabul ettiğim için karikatüre bakmadım. Benim Peygamberime hakaret eden bu namussuzlarla ilgili benim herhangi bir şey söylememe de gerek yok zaten.

-Üzüntüm ve öfkem şahsıma yapılan iğrenç saldırıdan değil, aynı mecranın canımızdan aziz bildiğimiz Peygamber Efendimize yönelik terbiyesizliklerin kaynağı olmasıdır.

-Hedefin şahsım değil, savunduğumuz değerler olduğunu biliyoruz. Ülkemizde de bunların uzantılarının olduğunu biliyor ve görüyoruz. Hatta bu parlemento altında olanlar olduğunu da biliyoruz.

-Aile mefumunu bir kenara koymak suretiyle bu tür saldırının içinde olanları da biliyoruz. Böyle zamanlarda yekvücut olmak gerekirken hâlâ bunlar buralardan oy devşireceklerini zannediyorlar. Bu pazarda size yem yok.

-Kırmızı çizgimizi geçeni babamın oğlu olsa tanımam

 

KATİLSİNİZ KATİL

 

– Şimdi buradan ben Batı’ya sesleniyorum; yahu siz değil misiniz Ruanda’da yüz binlerce insanı katleden? Milyonlarca Cezayirliyi katleden… Siz değil misiniz Afrika’nın her ülkesine sadece elmas, fosfat, altın var diye giren ve insanları katleden? Ya siz katilsiniz katil!

– Bugün hâlâ aynı şeylerin arayışı içerisindesiniz. Lübnan’a gidiyorsunuz. Ne işin var yahu senin Lübnan’da? Lübnan’da bir felaket yaşanıyor ve istikamet vermeye gidiyor. Ne oldu, aradığını buldun mu orada? Bulamadın. Niye? Kovdular seni kovdular. Vaka bu. Tanındıkça bunlar her yerden kovulacak. Adeta Haçlı seferlerini tekrar başlatmak istiyorlar. Haçlı Seferleri’nden itibaren Avrupa üzerinden gelen fitne ve kin tohumları bu topraklara düşmeye başlamış, işte o vakit huzur bozulmuştur.

 

YÜREĞİN VARSA BENİMLE KONUŞ

 

– Dün Bay Kemal eşimle ilgili bazı laflar etti. Sende zerre kadar yürek varsa sen benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma. Sen ne biçim siyasetçisin ya? Sana siyasetçi demek için sokaktan binlerce şahit getirmek lazım. Sende o yürek varsa kalkarsın, siyasetçiysen benimle ilgili, siyasetçi arkadaşlarımla ilgili konuş. Biliyorsun ki onlar seni paçavraya çevirirler.

– Yakılacak çantalar arıyorsan sizde çok. Yanınızda Beyaz Türkler çok. Onların yakacağı çantalar da vardır, o ayrı konu. Zeka yoksunu bir adamsın. Airbus’ları satmamızı istiyorsun. Onunla bunun ne alakası var? Birisi stratejik bir ürün ve bu sadece Fransa’nın da değil, zavallı, bunun ortakları arasında İngiliz’i var, İtalyan’ı var, Alman’ı var… Bundan bile senin haberin yok yahu! Bu kadar zavallısın. CHP’ye gönül veren kardeşlerime diyorum ki iyi tanıyın bu adamı. Ülke için maalesef bu bir sıkıntı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'dan, Peygamberimizi, Hedef, Alan, Degiye, Sert, Sözler,
Yorumlar
Haber Yazılımı