Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 14:15 ABONE OL Google News
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı : Ayasofya Artık Camii
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladığı kararnameyi twitter hesabından paylaşarak Ayasofya'nın cami olarak ibadete açıldığını duyurdu.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı : Ayasofya Artık Camii

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın Ayasofya kararının ardından Twitter hesabından bir mesaj paylaştı. Ayasofya'yı ibadete açan kararı imzalayan Erdoğan, "Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Danıştay 10'uncu Dairesi'nin Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine ilişkin 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararının iptali istemiyle açılan davada aldığı kararını açıkladı. Danıştay Ayasofya’nın müze olması yönündeki Bakanlar Kurulu kararını iptal etti.

Öte yandan Ayasofya'nın girişinin ve çıkışının olduğu bölge bariyerlerle çevrildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Ayasofya'nın ibadete açılması için Danıştay'ı işaret ederek "Bu ülkenin dinamiklerinde tutuşan yanan bir şey var. Öyleyse şu anda biz hukuk devleti olarak Danıştay'ın kararını bekliyoruz. Karardan sonra atılması gereken adım neyse ona göre gereken adımlar atılır" demişti.

"İBADETE AÇILDI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından, Ayasofya’nın yönetiminin Diyanet İşleri Başkanlığı’na devredildiğine dair imzaladığı kararnameyi paylaştı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: ayasofya camii, ayasofya, ayasofya müzesi, recep tayyip erdoğan
Yorumlar
Haber Yazılımı