Haber Detayı
01 Ağustos 2022 - Pazartesi 20:37 ABONE OL Google News
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı : 81 İle Yeni Sosyal Konut Projeleri Yapılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. 81 ilde başlayacak TOKİ projesine ilişkin konuşan Erdoğan, "Vatandaşlarımızı kira öder gibi taksitlerle, yerel ve yatay mimari anlayışına göre inşa edilmiş konut projeleriyle ev sahibi yapacağız. Konut projelerinin tamamında yenilenebilir enerji sistemi kullanılacak. Bu adım kiraların da düşmesine yol açacaktır. Önümüzdeki ay bir tanıtım toplantısıyla projeyi tanıtacağız" dedi.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı : 81 İle Yeni Sosyal Konut Projeleri Yapılacak

"Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz." diyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"İlk kez ev sahibi olacakların sabırsızlıkla beklediği projenin hazırlıkları bitmek üzere. Vatandaşlarımızı kira öder gibi taksitlerle, yerel ve yatay mimari anlayışına göre inşa edilmiş konut projeleriyle ev sahibi yapacağız. Şehit yakınları ve gazilerimiz ile emeklilerimize özel kontenjan ayıracağız. İlk defa evlenen gençlerimiz projede kota sahibi olacak." 

 

"TAMAMINDA YENİLEBİLİR ENERJİ SİSTEMİ KULLANILACAK"

Konut projelerinin tamamında yenilenebilir enerji sistemi kullanılacak. Bu adım kiraların da düşmesine yol açacaktır. Önümüzdeki ay bir tanıtım toplantısıyla projeyi tanıtacağız.Önümüzdeki süreçte arz güvenliğiyle fiyat istikrarını birlikte gerçekleştirecek, tüm ihtimalleri hesaba katan yeni adımların hazırlıklarını sürdürüyoruz.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: cumhurbaşkanı erdoğan,sosyal konut projesi
Yorumlar
Haber Yazılımı