Haber Detayı
05 Ekim 2020 - Pazartesi 19:36 ABONE OL Google News
 
Cumhurbaşkanı Açıkladı ; Yüz Yüze Eğitimin Sınırları Genişletiliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana gündem maddesi yüz yüze eğitim olan Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada "Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık.'' dedi.
EĞİTİM Haberi
Cumhurbaşkanı Açıkladı ; Yüz Yüze Eğitimin Sınırları Genişletiliyor

Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantının en kritik konularından biri Bilim Kurulu tarafından eğitime başlanılması önerilen 2, 8 ve 12. sınıfların durumu oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, anaokulu ve 1. sınıfların okula başlamasıyla birlikte aldıkları tedbirlerle ilgili bir sunum yaptı.

En son iki hafta önce toplanan Kabine'nin gündeminde Azerbaycan-Ermenistan savaşı, yerli aşının insanda denenmesi aşaması, corona virüsü salgını kapsamında alınan ek tedbirlerin topuma yansıması, Doğu Akdeniz'de yaşanan gerilimle ilgili olarak Yunanistan'la süren istikşafi ve diplomatik görüşmeler de vardı.

 

2. 3. VE 4.'ÜNCÜ  SINIFLAR İLE 8 VE 12. SINIFLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLIYORUZ

 

* Eğitimde daha önce okul öncesi ve 1. sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı bir şekilde başlatmıştık. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık.

* 2, 3 ve 4. sınıflarda da yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar neticesinde başlatıyoruz.

* Bunlara ilave olarak ortaokul 8 ve lise 12. sınıflarda belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Uygun bulunan köy okullarında da yüz yüze eğitimde herhangi bir engel görülmemiştir.

* İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren dağıtmaya başlıyoruz. Önümüzdeki haftadan itibaren bu tabletleri MEB olarak dağıtmaya başlatıyoruz.

 

YERLİ AŞI

 

* Yerli aşı geliştirme çalışmalarında oldukça ileri bir düzeye gelindi. Bu anlamda yapılan yatırımların, desteklerin birer birer icraata dönüşmesinin haklı kıvancı içerisindeyiz.

* 13 ayrı çalışması başlatılmıştı. 5 tanesi insan çalışma safhasına yaklaştı. Alt yapısı uygun firmamızın ayda 20 milyon doz kapasitesi bulunuyor.

* İkinci bir firmamızın da üretim altyapısını tamamlamasıyla bu rakam ayda 50 milyon dozun üstüne çıkabilecektir. İnsan çalışmaları için önümüzdeki ay bin doz aşı üretilmiş olacak.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Açıkladı, ;, Yüz, Yüze, Eğitimin, Sınırları, Genişletiliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı