Haber Detayı
26 Ocak 2021 - Salı 12:18 ABONE OL Google News
 
Ciner Grubun Kırşehir Haber Türk'e Açtığı Davada Karar
Habertürk Gazetesi ve Televizyonu ile Show TV'ye bünyesinde barındıran Ciner Grubu telif hakları nedeniyle Kırşehir Haber Türk'e dava açmıştı.Açılan dava savcılık tarafından ''kovuşturmaya yer olmadığına'' kararıyla kapatıldı.
GÜNDEM Haberi
Ciner Grubun Kırşehir Haber Türk'e Açtığı Davada Karar

Türkiye'nin en büyük medya gruplarından olan Ciner Grubu ''Habertürk'' isminin kendilerine tescilli olduğunu belirterek Kırşehir Haber Türk'e telif davası açarak şikayette bulundu.Söz şikayetlerindeki savunmalarında ise Habertürk ibareli markanın yayıncılık hayatına 10 yıldır devam ettiği ve Habertürk haber sitesine ilişkin logonun izin almaksızın hukuka aykırı bir şekilde Kirsehirhaberturk.com isimli sitede kullanıldığı belirtildi.

 

SAVCILIK DOSYAYI KAPATTI

 

Kırşehir Haber Türk isimli internet sitesinin yayın sahibi olan Ömer Duran ise söz konusu şikayete ilişkin savunmasında , '' Kirsehirhaberturk.com isimli haber sitesinin alan adı ve kullanım hakları adımıza tescillenmiştir.Ciner grubunun iddia ettiği gibi logolar arasında da herhangi bir benzerlik de yoktur.'' ifadelerini kullandı.

Savcılık ise Ciner grubunun iddialarına ilişkin herhangi bir somut ve inandırıcı delil olmadığını belirterek ''kovuşturmaya yer olmadığına'' dair karar verdi.

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, haberturk, ciner grubu
Yorumlar
Haber Yazılımı