Haber Detayı
17 Ocak 2022 - Pazartesi 10:01 ABONE OL Google News
 
CHP'li Belediye Başkanları Ardahan'da Bir Araya Geldi
Daha önce Kırşehir'de gerçekleşen CHP'li Belediye Başkanları toplantısı bu kez Ardahan'da gerçekleşti.Tamamen buz tutan Çıldır Gölü'nün üzerine atlı kızaklarla gezen belediye başkanları daha sonra eskimo usulü ile balık avladı.
YAŞAM Haberi
CHP'li Belediye Başkanları Ardahan'da Bir Araya Geldi

Ardahan Belediye Başkanı Demir'in davetlisi olarak kente gelen Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu,Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İstanbul Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz,  Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin,in ile diğer davetlilerin ilk durağı belediye binası oldu.

 

 

 

"TÜRKİYE'NİN BAKİR KALMIŞ ALANLARINDAN BİR TANESİ"

Kentte çeşitli ziyaretlerde bulunan CHP'li belediye başkanları daha sonra Çıldır ilçesindeki Çıldır Gölü'ne geçti. Ardahan Belediye Başkanı Demir, burada kendi elleriyle tüm belediye başkanlarına ve davetlilere yöreye özgü kalpaklardan hediye etti.Kısa bir konuşma da yapan Demir "Şu an Çıldır Gölü üzerindeyiz. Gölün üzeri tamamen buzla kaplı, doğal bir buz pateni alanı. Türkiye'nin bakir kalmış alanlarından bir tanesi. Tüm konuklarımıza 'Edirne'den Ardahan'a hoş geldiniz' diyorum ve burada ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek isterim" dedi.

 

 

''İNŞALLAH KIRŞEHİR'E DE BÖYLE KAR YAĞAR''

İklim değişikliğine dikkat çeken Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise '' Kar berekettir.Ancak ne yazık ki özellikle bölgemizde iklim değişikliği ile birlikte kar yağışları eskiye oranla çok azaldı.Bundan en çok da tarım alanları etkilendi.Kırşehir'e de önceleri çok yağardı.Çıldır Gölü'nde eski günleri hatırladım.Özellikle Kızılırmak'ta balık avladığımız günleri.İnsan gerçekten soğuğu da özleyebiliyor.İnşallah Kırşehir'imizi de böyle bol bol kar yağar'' ifadelerini kullandı.

 

 

BALIK AVLADIKLARI SIRADA TİPİ NEDENİYLE ZOR ANLAR YAŞADILAR

Aynı zamanda TRT Türk Halk müziği sanatçısı olan Ardahan Belediye Başkanı Demir, atlı kızaklar üstünde davetlilere türkü söyledi. Atlı kızaklarla göl üzerinde bir süre gezen belediye başkanları daha sonra Eskimo usulü balık avladı. Balık avladıkları sırada çıkan tipi nedeniyle zor anlar yaşayan belediye başkanları, atlı kızaklara binerek göl üzerinden uzaklaştı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: ardahan,kırşehir,selahattin ekicioğlu,çıldır gölü
Yorumlar
Haber Yazılımı