Haber Detayı
08 Ağustos 2022 - Pazartesi 13:26 ABONE OL Google News
 
Cemal Enginyurt İle Tartışan Latif Şimşek'i Darp Eden Emrah Topal'ın İfadesi Ortaya Çıktı
TV100 Kanalında Milletvekili Cemal Enginyurt ile Kırşehirli gazeteci Latif Şimşek arasında çıkan tartışmada, Şimşek'i darp eden Emrah Çağları'ın ifadesi ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
Cemal Enginyurt İle Tartışan Latif Şimşek'i Darp Eden Emrah Topal'ın İfadesi Ortaya Çıktı

Şişli Asayiş Büro Amirliği’nde 6 Ağustos gecesi “mağdur-müşteki” sıfatıyla ifade veren gazeteci Latif Şimşek, TV100 kanalındaki programda, kendisi gibi orada bulunan diğer konuklarla gündeme dair konuşmaya başladıklarını belirtti.

Şimşek, “Bu ülkenin hakimini de savcısını da polisini de istihbaratını da bu kadar küçümseyemezsiniz.” şeklinde bir ifadede bulunduğu sırada, Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un sesini yükselttiğini ve üzerine yürümeye başladığını, kendisi de koltuktan kalkınca karşılıklı tartıştıklarını aktardı.

 

“KÜFÜR EDİP SALDIRDI”

Araya eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş’ın girdiğini kaydeden Şimşek, programa ara verildiğini, konuklardan Doğan Çağlar’ın Enginyurt’u uzaklaştırmaya çalıştığını ancak Enginyurt’un küfür edip kendisine saldırdığını öne sürdü.

Şimşek, kanala Enginyurt ile birlikte gelen ancak programın konuğu olmayan bir kişinin kendisine arkadan sarılıp yüzüne doğru yumruk attığını, kendisini korumaya çalıştığını ancak bu kişinin tokat atıp hakaret etmeye devam ettiğini, konukların yardımıyla dışarıya çıkarılırken kolunun Enginyurt tarafından sıkılıp hakaret ve tehditlere devam edildiğini savundu.

 

EMLAKÇILIK YAPIYORMUŞ

İfadesinin devamında Enginyurt ve yanındaki kişiden şikayetçi olduğunu belirten Şimşek, darp raporunu da sundu. Hakkında şikayette bulunulduğunu haberlerden öğrenince Şişli Asayiş Büro Amirliğine kendiliğinden gittiğini öne süren şüpheli Emrah Topal, mesleğinin emlakçılık olduğunu ifade etti.

Arkadaşı Ali Şenyurt’un, Cemal Enginyurt’un danışmanı olduğunu belirten Topal, olay günü Enginyurt’un programa katılacağını öğrenince yanlarında misafir olarak gitmek istediğini, Enginyurt, Ali Şenyurt ve Enginyurt’un danışmanı olan Sedat adlı kişiyle birlikte kanala gittiklerini anlattı.

 

“SAKİNLEŞTİM VE KANALDAN AYRILDIK”

Programın bir bölümünde seslerin yükseldiğini ifade eden Topal, şunları kaydetti:

“Yayının kesildiğini görünce tekrar ara verildiğini düşünüp stüdyoya girdik. Enginyurt ile Şimşek arasında sözlü tartışma olduğunu gördük. Program konukları Cemal Bey’i sakinleştirmeye çalışıyordu. Ben de Latif Bey’i sakinleştirmek amacıyla önünde durarak ‘sakin ol’ diyerek yerine oturmasını istedim ancak bana bir anda sinirli bir şekilde ‘Sen kimsin lan?’ diye tepki verdi. Sinir hali olduğunu düşünerek karşılık vermedim. Arkamı dönerek Cemal Bey’i sakinleştirmek istedim. Bu esnada Latif Bey küfürlü konuşmaya başlayınca Cemal Bey ile arası iyice gerildi. Son olarak ‘Sen kimsin ulan bana sesini yükseltiyorsun?' diyerek masa üstündeki kupayı tutunca, atacağını düşündüm. Müdahale etmek istedim ancak aşırı tahriklerinden dolayı öfkeme yenildim ve şahsa fiziki müdahalede bulundum. Daha sonra orada bulunan kişiler araya girdi, sakinleştim ve kanaldan ayrıldık.”

 

“BİR ANLIK ÖFKE SONUCU”

Şimşek ile husumeti olmadığını bildiren Topal, “Bir anlık sinir hali yaşanan bir olaydır. Pişmanım.” ifadesini kullandı.

Şüpheli Topal, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında verdiği ifadesinde ise televizyon programını seyirciler arasından takip ettiğini, tartışmayı görünce önce tarafları sakinleştirmeye çalıştığını, kendisine kupa atacağını düşündüğü Şimşek’i çektiğini ve birkaç yumruk attığını anlattı.

Şimşek’e hakaret ve tehditte bulunmadığını aktaran Topal, “Olay bir anlık öfke sonucu yaşanmıştır.” iddiasında bulundu.

 

ENGİNYURT’UN EVRAKI ANKARA’YA GÖNDERİLECEK

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, dün saat 22.00 sıralarında TV100 kanalındaki canlı yayın sırasında konuklardan Milletvekili Cemal Enginyurt ile gazeteci Latif Şimşek arasında tartışma çıktığı, tartışma sonucu Enginyurt ile kanala gelen ve resmi görevi bulunmayan şüphelinin Latif Şimşek’i darp ettiği, olayla ilgili Şimşek’in şikayeti üzerine soruşturma başlatıldığı, zanlı hakkında gözaltı kararı verildiği bildirilmişti.

Soruşturma kapsamında şüpheli Emrah Topal gözaltına alınmış, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Milletvekili olan ve dokunulmazlığı bulunan Enginyurt hakkındaki soruşturma evrakının ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderileceği kaydedilmişti. (AA)

 

 

LATİF ŞİMŞEK KİMDİR?

Latif Şimşek, 1 Mayıs 1963 yılında Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlkokulu Yozgat’ın Yerköy ilçesinde bitiren Latif Şimşek, 1982 Yılında Ankara Merkez imam Hatip Lisesi'ni bitirdi. Daha sonra Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek okulu’na girdi.

 

LATİF ŞİMŞEK KARİYERİ

1987 yılında bu okuldan mezun oldu ve aynı yıl Türkiye Gazetesi Ankara Temsilciliği'nde muhabir olarak çalışmaya başladı. Polis-adliye muhabirliğinden başlayıp, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve TBMM Muhabirliği görevlerini yürüttü.

1993 yılında TGRT’nin kurulmasıyla televizyonculuk yaşamına başladı.Daha sonra kurulan TGRTHABER kanalının Ankara Haber Müdürlüğünü yaptı.

2007 yılında SES Tv’nin Haber Genel Yayın Yönetmenliği’ne getirildi. 2010 yılına kadar aynı görevi sürdüren Latif Şimşek 2010’da kurulan Beyaz Tv’nin de Haber Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendi.  Aynı zamanda Beyaz Tv’de, önce Fikri Sağlar ve Şamil Tayyar ile daha sonra Hulki Cevizoğlu ve Şamil Tayyar ile “Derin Siyaset” programını yaptı.

Can Ataklı ve Rasim Ozan Kütahyalı ile “Dinamit”, Nagihan Alçı ile de "Med-Cezir" programlarını sundu. Daha sonra Ümit Zileli ve Rasim Ozan Kütahyalı ile Dinamit Programının moderatörlüğünü ve yapımcılığını sürdürdü. Bir yıl kadar “Latif Şimşek’le Gündem” programını yaptı ve sundu.

59 yaşındaki Latif Şimşek, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Cemal, Enginyurt, İle, Tartışan, Latif, Şimşek'i, Darp, Eden, Emrah, Topal'ın, İfadesi, Ortaya, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı