Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 11:22 ABONE OL Google News
 
Tarım Bakanını Eleştiren Cemal Enginyurt MHP'den İhraç Edildi
Tarım Bakanını eleştirdiği için ''İhraç talebiyle'' disiplin kuruluna sevk edilen Milletvekili Cemal Enginyurt MHP'den ihraç edildi.
SİYASET Haberi
Tarım Bakanını Eleştiren Cemal Enginyurt MHP'den İhraç Edildi

Hakkında parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle disiplin kurulan sevk edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt partiden ihraç edildi.

MHP'den yapılan açıklamada, "21.07.2020 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden kesin çıkarma talebi ile tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen Ordu İli Altınordu İlçesi üyesi ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu’nun 30.07.2020 tarihinde yaptığı toplantı sonucu alınan karar ile Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü'nün 78. maddesinin “Kesin Çıkarma Cezasını Gerektiren Haller Başlıklı” 4. Bendinin (c),(e) ve (i) fıkrası hükümleri uyarınca parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verilmiştir" denildi.

TARIM BAKANINI ELEŞTİRMİŞTİ

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye tepki göstererek, "Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar" dedi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli üzerinden AK Parti'yi eleştirmişti.AK Parti tarafının 'MHP'yi yok saydığını' savunan Enginyurt, "Cumhur İttifakı'ndan başka bir şey söylemiyoruzBiz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar.

Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhafet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakından başka bir şey söylemiyoruz.

Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son bugün tarım bakanı… Biz anlatamıyor muyuz projeleri. Muhalefet mi ettik size?" demişti.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Tarım, Bakanını, Eleştiren, Cemal, Enginyurt, MHP'den, İhraç, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı