Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 14:33 ABONE OL Google News
 
Cacabey'de Sağanak Yağış Altında Cuma Namazı
Koronavirüs tedbirleri kapsamında ibadete kapalı olan camiler bugün kılınan Cuma namazıyla birlikte 74 günün ardından tekrar ibadete açıldı.Maske ve sosyal mesafe kurallarına göre kılınan namazda vatandaşlar evlerinden getirdikleri seccadeleri kullandı.
YAŞAM Haberi
Cacabey'de Sağanak Yağış Altında Cuma Namazı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart tarihinde camiler ibadete kapatılmıştı. Normalleşme süreci kapsamında bugün kılınan Cuma namazıyla beraber camiler 74 günün ardından tekrar ibadete açıldı. Maske ve sosyal mesafe ile kılınan Cuma namazında, vatandaşlar seccadeleri evlerinden getirdi. Seccadesi olmayanlara yetkililer tek kullanımlık seccade verdi.

 

 

SECCADELER EVLERDEN GETİRİLDİ

 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart tarihinden itibaren ibadete kapalı olan camiler bugün Cuma namazıyla birlikte ibadete yeniden açıldı. Yurt genelinde vatandaşlar Cuma namazını tekrar cemaatle kılmak için camilere giderken, Kırşehir'de de Cacabey Meydanı , Ahi Evran Külliyesi ve Hoca Ahmed Yesevi Camisi ve avlusu saatler öncesinden dolmaya başladı.

 

SAĞANAK YAĞIŞIN ALTINDA CUMA NAMAZI

 

Cacabey Meydanını dolduran çok sayıda vatandaş sosyal mesafe kurallarına uyarak namazlarını kıldı.Vatandaşlar namazlarını sağanak yağış altında eda ettiler.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Cacabey'de, Sağanak, Yağış, Altında, Cuma, Namazı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı