Haber Detayı
28 Eylül 2021 - Salı 10:43 ABONE OL Google News
 
Böbreğini Kaplayan Taşlardan Kırşehir'de Yapılan Kapalı Ameliyatla Kurtuldu
Afganistan'da böbreğindeki taşları aldıramayan 17 yaşındaki Ekramuddin Nazari, Kırşehir'de yapılan kapalı ameliyatla böbreğini kaplayan taşlardan kurtuldu.
SAĞLIK Haberi
Böbreğini Kaplayan Taşlardan Kırşehir'de Yapılan Kapalı Ameliyatla Kurtuldu

Operasyonu gerçekleştiren Üroloji Kliniği’nde görevli Op. Dr. Talip Göktaş, 17 yaşındaki Ekramuddin Nazari’nin sol yan ağrısı bulantı kusma ile kliniğe başvurduğunu söyledi.

 


Göktaş, “Yapılan tetkiklerde sol böbrekte 3 adet (3x 4cm, 0.5x0.5 cm, 0.5x0.5 cm’lik) taş görüldü. Kapalı olarak sırtından küçük bir delik vasıtasıyla Perkütan Nefrolitotomi yöntemiyle taşlar çıkarıldı. Hasta Kapalı yöntem sayesinde ameliyat sonrası erken dönemde taburcu edildi.” dedi.

 


Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut; “ Artık ilimizde bu tür ameliyatlar hastalarımızın il dışına gitmelerine gerek kalmamıştır. İlimizde sağlık hizmeti sunumunun etkinliğini artırmak, kaliteli ve ulaşılabilir sağlık hizmeti sunmak için var gücümüzle çalışmaktayız. Ameliyatı gerçekleştiren hekimimize teşekkür ediyorum, hastamıza acil şifalar diliyorum.” dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Böbreğini, Kaplayan, Taşlardan, Kırşehir'de, Yapılan, Kapalı, Ameliyatla, Kurtuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı