Haber Detayı
20 Şubat 2021 - Cumartesi 16:08 ABONE OL Google News
 
Bekir Bozdağ'dan Mustafa Kendirli'ye Ders Niteliğinde Açıklama
Eski Adalet Bekir Bozdağ , Yozgat' yeni yapılacak stadyumun şehir merkezine yapılacağını açıklayarak nedenlerini tek tek sıraladı.Bozdağ'ın açıklaması , Kırşehir'e yapılacak yeni hastanenin şehir dışına yapılacağını açıklayan Kırşehir Milletvekili için ders niteliği taşıyor.
GÜNDEM Haberi
Bekir Bozdağ'dan Mustafa Kendirli'ye Ders Niteliğinde Açıklama

Şehir merkezi nüfusu Kırşehir'den daha az olan Yozgat'a şehir hastanesi inşa edilmişti.Faaliyete giren şehir hastanesinin ardından şimdi de yıktırılan stadyumun yerine yeni stadyum yapımına başlandı.AK Parti Yozgat Eski Milletvekili ve Adalet Eski Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat'a yapılacak yeni stadyum ile ilgili açıklamalarda bulundu.Eski stadyumun yıkımının tamamlandığını ve yeni stadyum yapımına başlandığını açıklayan Bozdağ  , 

''Yeni Stadyumu şehrimizin merkezine eski stadyumun yerine yaptırıyoruz çünkü ;

  1. Yozgat’ı stadyumdan, stadyumu da Yozgat’tan yaklaşık 10-12 km uzaklaştırmamak, Hemşehrilerimizle ile stadyum arasına kilometrelerce mesafe koymamak, Stadyumu herkes için kolay erişebilir kılmak , şehrimizin insanını sporun içinde, sporu da şehrimiz içinde tutmak, Yozgat’ımızın ve hemşehrilerimizin daha fazla yararına olduğu için yeni stadyumu şehrimizin merkezine yaptırıyoruz.
  2. Yozgatspor taraftarları, sporseverler ve tüm hemşehrilerimizin ; ulaşım sorunu yaşamamaları , yürüyerek gelip gidebilmeleri, ulaşıma ücret ödememeleri , yolda vakit kaybetmemeleri , kolayca yararlanabilmeleri , kaza, sağlık ya da güvenlik riski yaşamamaları için yeni stadyumu şehir merkezine yaptırıyoruz.
  3. Stadyumun şehir dışına çıkarılması halşnde stadyumdan istifade zorlaşacak ve pekçok kşmse bugün kolaylıkla erişebildiği sportif imkanlardan mahrum kalabilecektir.
  4. Stadyumun şehir dışına çıkarılması stadyumun ve sporun Yozgat ekonomisine katkısını azaltacaktır.'' dedi.

 

KIRŞEHİR'E YAPILACAK YENİ HASTANE ŞEHİR DIŞINA ÇIKARILACAK

 

Yozgat'ta yapımına başlanan yeni stadyumun aksine Kırşehir'e yapılacağı açıklanan yeni hastane ise şehir merkezi dışında bulunan bir noktaya yapılacak ve mevcut hastane buraya taşınacak.Sağlığa göre toplumun daha az bir kısmını ilgilendiren spor ile ilgili bir yapının şehir merkezinde tutulmasını gerekçeleriyle açıklayan Bekir Bozdağ, Kırşehir'e yapılacak hastanenin şehir dışına taşınacağını açıklayan Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli'ye adeta ders verdi.

 

İŞTE YOZGAT'TA YAPIMINA BAŞLANAN YENİ STADYUM

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, yozgat, bekir bozdağ, mustafa kendirli
Yorumlar
Haber Yazılımı