Haber Detayı
03 Mart 2021 - Çarşamba 14:14 ABONE OL Google News
 
Bayrağı Kırıkkale'den Devraldık İstikamet Yozgat
Gençlerimizde var olan bayrak ve vatan sevgisi bilincinin daha da geliştirilmesi amacıyla “Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak” etkinliği kapsamında Kırıkkaleli gencin getirdiği kutsal bayrağımız Kırşehirli gencimize teslim edildi.
EĞİTİM Haberi
Bayrağı Kırıkkale'den Devraldık İstikamet Yozgat

18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümü ve Şehitler Günü’nde Çanakkale’ye ulaştırılması planlanan bayrağımız devletimizin koruması altındaki gençler tarafından taşınıyor.Etkinlik kapsamında Kırıkkaleli genç Metin Oktay Yıldırım’ın ilimize getirdiği şanlı bayrağımız Valimiz Sayın İbrahim Akın’ın makamında Kırşehirli gencimiz Eren Çakır Genç’e emanet edildi.Törende konuşan Vali İbrahim Akın, 1 Mart’ta başlatılan etkinlikle yola çıkarılan bayrağımızın 18 Mart 2021 tarihinde Çanakkale Zaferinin 106. Yılı etkinliklerine ulaştırılacağını söyledi.

 

 

Konuşmasında, milli ve manevi değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasının önemine değinen Vali İbrahim Akın, “Çanakkale Ruhu, milletimizde hâlâ yaşamaktadır. Bu ruhu canlı ve diri tutmak amacıyla düzenlenen projeleri destekliyoruz. Gençlerimize vatan, bayrak, millet sevgisini anlatmak, onlara tarih bilincini aşılamak üzere düzenlenen etkinlik kapsamında gençlerimiz arasında bayrak teslim töreni yapıldı. Şanlı bayrağımızı ulaştıran ve ilimizde teslim alan gençlerimizi tebrik ediyorum. Kırşehirli kardeşimiz, teslim aldığı şanlı bayrağımızı Yozgatlı gencimize ulaştıracak.” dedi.

 

 

Valilik Makamında yapılan devir teslim töreninde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara da hazır bulundu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kırşehir haber, çanakkale zaferi
Yorumlar
Haber Yazılımı