Haber Detayı
13 Ağustos 2021 - Cuma 19:11 ABONE OL Google News
 
Batı Karadeniz'deki Sel Felaketinde Bilanço Giderek Ağırlaşıyor
Batı Karadeniz'de yaşanan sel felaketinden acı haber geldi. AFAD, Kastamonu'da 29 Sinop'ta ise 2 kişinin hayatını kaybettiğini ve ölü sayısının 31'e yükseldiğini duyurdu.Selin vurduğu Kastamonu Bozkurt'ta bulunan CHP'li Engin Altay, "AFAD’a 329 kayıp başvurusu yapıldığı bilgisi bana verildi. Sahillerden cesetler toplanıyor bunu Türkiye’nin bilmesi lazım" dedi.
GÜNDEM Haberi
Batı Karadeniz'deki Sel Felaketinde Bilanço Giderek Ağırlaşıyor

Batı Karadeniz bölgesindeki etkili aşırı yağışlar sonucunda Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta meydana gelen sel ve su baskınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 31’e yükselirken yerel yöneticiler ulaşılamayan insan sayısının yüksek olması nedeniyle ölü sayısının artacağından endişe duyuyorlar.CHP heyeti sel bölgesinden açıklama yaptı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir ve Yüksel Kılıç'la ile birlikte sel bölgesi Kastamonu Bozkurt'ta incelemelerde bulundu.

 

 

TÜM TÜRKİYE'NİN BUNU BİLMESİ LAZIM

Tablonun çok daha vahim olduğunubelirten Engin Altay , '' Değerli vatandaşlar tablo size yansıtıldığından çok vahim durumdadır. Yerinde görmüş yaşamış biri olarak söylüyorum tablo vahim. Hükümetin kayıplarla ilgili net bilgi vermemesini, ölenlerle ilgili net bilgi vermemesini çok da doğru bulmuyorum.Panik havası olmasın şüphesiz ama burada onlarca yakınını arayan insana ben rastladım. AFAD'a 329 kayıp başvurusu yapıldığı bilgisi bana verildi ve bu kayıpların hepsi sel anında kayıp.Sahillerden cesetler toplanıyor bunu Türkiye'nin bilmesi lazım. İnebolu'da bir fabrikanın soğuk hava deposunda cesetler tanı konulana kadar oraya toplanıyor. Şuanda Sinop'ta da Ayancık'ta da ben çok net biliyorum 7 ölü var. Burada ölü sayısının çok olacağını maalesef öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: batı karadeniz, kastomonu,sinop,sel felaketi
Yorumlar
Haber Yazılımı